آغاز تسلیم عناصر داعش در زندان الحسکه سوریه

سوریه
0

Views: 2

 

 

منابع خبری از آغاز تسلیم عناصر داعش که در زندان قدیمی الحسکه پنهان شده‌اند به شبه‌نظامیان کرد سوریه خبر می‌دهند.

منابع خبری از آغاز تسلیم عناصر داعش که در زندان قدیمی الحسکه پنهان شده‌اند به شبه‌نظامیان کرد سوریه خبر دادند. چند روز پیش داعش با انجام بزرگترین عملیات خود در چند سال اخیر زنگ خطر بازگشت به میدان را به صدا درآورد و زندان (غویران) را که هزاران تروریست تحت تعقیب را در خود جای داده بود هدف قرار داد.

 

گروه تروریستی داعش پنجشنبه شب پس از انجام چند انفجار در شهر الحسکه سوریه که تحت کنترل نیروهای کردموکراتیک سوریه است به زندان غویران که برای بازداشت اعضای داعش در نظر گرفته شده است، حمله و سعی کرد آن را تحت کنترل خود درآورد.

 

در بیانیه مرکز رسانه ای نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) آمده است: طی سه روز گذشته حمله سازماندهی شده داعش به زندان غویران با هدف کنترل زندان و آزادی زندانیان تروریست مانع اصلی بر سر پیشروی نیروهای دموکراتیک سوریه استفاده از تروریست های کودک موسوم به «توله های خلافت» مرتبط با داعش بود. تعداد این کودکان که در خوابگاه های ویژه جداگانه در داخل بازداشتگاه حضور داشتند به ۷۰۰ نفر می‌رسد که از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می شود.

 

اما با محاصره تروریست ها توسط نیروهای قسد و با همکاری نیروهای ائتلاف بین المللی عناصر تروریستی شروع به تسلیم کردند.

زندان غوران که برای بازداشت اعضای داعش در نظر گرفته شده است بیش از ۳۰۰۰ تروریست داعش را در خود جای داده است. اکثر زندانیان از سوریه و عراق و برخی دیگر از کشورها هستند.

 

انتهای پیام

 

منبع: العالم