آموزش نفرت در طرح روحی بهائیت

طرح روحی
0

Views: 3

«طرح روحی» یکی از دوره‌های آموزشی مورد علاقه بهائیان است که تفکرات بهایی را قدم به قدم به مخاطب آموزش می‌دهد.

بهائیت برای افزایش اثر گذاری و ایجاد بسترهای لازم برای بالا بردن آمار بهائیان نیاز به تاثیرگذاری حداکثری بر اقشار مختلف جامعه دارد. از این رو تبلیغاتش را در پوششی قرار داد که برای مردم مثبت و سودمند به نظر برسد.

بهائیان با ادعای انسان‌دوستی و دغدغه مندی برای آموزش، خواهان برگزاری دوره های آموزشی مختلف در سطح جهان هستند. حتی بعضا که با بهائیان به جرم های مختلف برخورد می‌شود رسانه‌های بهایی و ضد ایرانی مظلومانه جرم این بهائیان را بهائی بودن یا حتی برگزاری کلاس‌های آموزشی عنوان می‌نمایند.

«طرح روحی» یکی از دوره‌های آموزشی مورد علاقه بهائیان است که تفکرات بهایی را قدم به قدم به مخاطب آموزش می‌دهد. کتاب های دوره آموزشی روحی به نحوی تدوین و تالیف شده است که فکر مخاطبان را تحت تاثیر قرار داده و بیشترین اثر گذاری را داشته باشد.

با توجه به سالروز شهادت امیر کبیر در ادامه تنها یک مثال از تحریف تاریخ تشکیلات بهائیت به عنوان آموزش به خورد مردم می‌دهد عنوان می‌شود‌ چهارمین کتاب طرح روحی به بررسی تاریخ ایجاد بابیت و بهائیت و مثل همیشه تاکید بسیار بر لزوم تبلیغ در بهائیت می‌پردازد.

در این کتاب که در آن به تخریب و توهین به اعتقادات تشیع پرداخته شده دروغگویی بهائیت مبنی بر احترام به عقاید مختلف کاملاً نقض می‌شود. این کتاب آموزشی علمای مسلمان را حسود و موقعیت طلب خوانده و در ادامه با توهین درباره امیرکبیر می‌نویسد: «در آن زمان صدراعظم ایران مردی خودخواه و بی‌کفایت و نالایق بود. او می‌ترسید که اگر حضرت باب به تهران وارد شوند و با محمدشاه ملاقات کنند مقام و موقعیت خویش را از دست خواهد داد.»

توهین به امبرکبیر

این تهمت و توهین های ناروا به خاطر بغضی است که بابیها و بعد از آن بهائیان از این خادم ملت در سینه پرورانده اند و آن قدر برای شان حائز اهمیت است که با ارائه تمرین و پرسش سعی می‌کنند آن را ملکه ذهن افراد کنند. بنابراین در صفحات بعد سوالاتی در مورد حسادت علمای مسلمان از مخاطب پرسیده شده است. یا افراد می‌خواهند توهین کردن را یاد بگیرند. به این صورت که در تمرینی از کتاب آمده چه کلماتی می‌تواند شخصیت صدر اعظم ایران را که باعث تبعید حضرت باب شد توصیف کند. از این قبیل سوالات به شیوه های مختلف اعم از تشریحی، جای خالی، تمرین در قالب نمایش و غیره در جای جای کتاب گنجانده شده است.

امیرکبیر در کنار تمام خدمات ارزنده فرهنگی و اجتماعی‌اش سعی داشت همواره از کشور و مردم ایران در مقابل نفوذ بیگانگان و دشمنان محافظت نماید. به همین دلیل بود که وی با تیزبینی سردمداران بابیت را شناسایی و با خرابکاری های آنان مقابله کرد. اما بهائیت به جای تقدیر از این انسان والا مقام که فعالیت‌هایش به صلح و انسان دوستی نزدیک تر است به طرفداری از بابیان وحشی و خونریز، اینچنین کمر به دشمنی با وی بسته است.

پی نوشت:
۱_ موسسه روحی، کتاب چهارم، ص ۳۷.

منبع: فرقه نیوز