آنچه در اوکراین رخ می‌دهد ویرانی و بدبختی به بار می‌آورد

پاپ فرانسیس:

0

Views: 1

 

 پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان درباره تحولات اوکراین اعلام کرد که این نه یک عملیات نظامی، بلکه جنگی است که مرگ و ویرانی و بدبختی به بار می آورد.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان طی سخنانی که در مراسم نیایش روز یکشنبه از بالکن دفتر خود خطاب به جمعیت حاضر در میدان سنت پتروس انجام داد، درباره جنگ میان روسیه و اوکراین بیان کرد: این یک عملیات نظامی نیست. بلکه جنگی است که مرگ ویرانی و بدبختی به بار می آورد.

 

وی همچنین ادامه داد: در اوکراین رود خون و اشک جاری می‌شود. شمار قربانیان آسیب‌دیدگان در حال افزایش است و مردم زیادی به ویژه مادران و کودکان فرار می‌ کنند.

 

رهبر کاتولیک‌ های جهان در ادامه خواستار تامین امنیت کریدورهای انتقال کمک‌های بشردوستانه و اطمینان از ارسال این کمک ها به مناطق تحت محاصره شد.

 

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین ابراز امیدواری کرد که حملات مسلحانه پایان یافته و مذاکرات و عقل سلیم برقرار و به قوانین بین‌المللی احترام گذاشته شود.

لازم به ذکر است، پیش از این نیز پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در رابطه با عملیات نظامی روسیه در اوکراین اظهاراتی کرده و خواستار صلح شده است. پاپ فرانسیس همچنین چندی پیش در اقدامی بی سابقه جهت برقراری صلح به سفارت روسیه رفته بود.

انتهای پیام

منبع: آناتولی