اسقف‌های فرانسه با پذیرش نقش کلیسا در چند دهه کودک‌آزاری به زانو درآمدند

اسقفهای فرانسه
0

Views: 25

به نقل از فرانس24، تعدادی از اسقف‌ها و کشیش‌های فرانسه در مراسمی سراسری، یک روز پس از پذیرش مسئولیت کلیسا در قبال چند دهه کودک‌آزاری، به نشانه ندامت در کلیسای شهر لورد در مقابل مردم زانو زدند.

اما برخی از بازماندگان این قربانیان و اعضای غیر روحانی حامی آنها اعلام کردند که همچنان در انتظار جزئیات غرامت و اجرای اصلاحات در کلیسا هستند.

در این مراسم تعدادی از اسقف‌های اعظم و عادی و غیر روحانی کلیسا در آیین رونمایی از عکسی از مجسمه سردیس یک کودک گریان شرکت کردند.

این مراسم در حالی برگزار شد که به درخواست قربانیان، روحانیان شرکت کننده در مراسم لباس‌های مذهبی خود را به تن نکردند.

دیوار محل قرار گیری عکسی که توسط یکی از قربانیان سوء استفاده گرفته شده بود به عنوان یک محل یادبود برای قربانیان معرفی شد و درد و رنجی که متحمل شده بود توسط یک قربانی دیگر خوانده شد.

اوگ دووالمون، سخنگوی کنفرانس اسقف‌های فرانسه در این مراسم گفت: ما می‌خواهیم این مکان در شهر لورد فرانسه را به عنوان اولین شاهد عینی خشونت و حملات بسیار تعیین کنیم.

یک روز قبل از برگزاری این مراسم، اسقف‌های فرانسوی بعد از رای‌گیری سالانه خود در نهایت به صورت رسمی، مسئولیت اساسی کلیسای کاتولیک را در پرونده هزاران سوءاستفاده جنسی کودکان پذیرفتند.

 

اسقف‌های فرانسه اقدام به فروش املاک کلیسا کردند

 

این سوءاستفاده‌ها به دهه ۱۹۵۰ بازمی‌گردند و چیزی نزدیک به ۲۱۶۰۰۰ کودک را قربانی کرده‌اند و این رسوایی مسکوت باقی مانده بوده است.

همچنین در شهر پاریس ده‌ها نفر که برخی از آنها خود را از قربانیان سوءاستفاده اعضای کلیسا معرفی کردند، در خارج از مقر کنفرانس اسقف‌های فرانسه تجمع کردند.

گفتنی است به گزارش یورو نیوز رئیس کنفرانس اسقف‌های فرانسه تاکید کرده است که برای جبران غرامت آزارهای جنسی، اسقف‌ها یا باید بخشی از بخشی از املاک و مستغلات کلیسا را به فروش رسانند و یا بخشی از اموال خود را در این راه هزینه کنند. هر چند برخی قربانیان دریافت غرامت مالی را کافی ندانسته و خواستار دریافت اطلاعات آزارگر خود هستند. برخی دیگر نیز تمایل به ملاقات با فرد خاطی را دارند.

گفتنی است که جبران خسارت صرفا از راه پرداخت غرامت مالی انجام نمی‌شود زیرا برخی از قربانیان تنها خواستار دریافت اطلاعاتی درباره زنده بودن آزارگر خود هستند و برخی دیگر نیز تمایل دارند تا با فرد خاطی ملاقات داشته باشند.