اسلام هراسی کشنده‌ترین شکل را در هند به خود گرفته است

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-08-25 06:13:42Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
0

Views: 1

زبان شناس محقق مشهور و منتقد سیاست های آمریکا گفت که اسلام‌هراسی کشنده ترین شکل را در هند به خود گرفته است و حدود ۲۵۰ میلیون مسلمان هندی را به اقلیت تحت تعقیب و مورد آزار و اذیت تبدیل کرده است.

 

پروفسور «نوام چامسکی» زبانشناس، محقق مشهور و منتقد سیاست های آمریکا گفت که اسلام هراسی کشنده ترین شکل را در هند به خود گرفته است و حدود ۲۵۰ میلیون مسلمان هندی را به اقلیت تحت تعقیب و مورد آزار و اذیت تبدیل کرده است.

 

این نویسنده و فعال مشهور در یک پیام ویدئویی به یک وبینار که توسط موسسه فناوری ماساچوست برگزار شده است عنوان کرد: آسیب‌شناسی اسلام‌هراسی در سراسر غرب در حال رشد است و کشنده ترین شکل را در هند به خود گرفته است.

 

به غیر از چامسکی چند دانشگاهی و فعال دیگر در وبینار با موضوع تشدید سخنان نفرت انگیز و خشونت در هند شرکت کرده بودند.

 

چامسکی همچنین گفت که رژیم ملی گرای هندوی «نارندرا مودی» نخست وزیر هند به شدت جنایت ها را در کشمیر تحت اشغال هند تشدید کرده است.

 

وی با بیان اینکه جنایات کشمیر سابقه طولانی دارد، ادامه داد: این کشور اکنون یک سرزمین اشغال شده به طور وحشیانه است و کنترل نظامیان از جهاتی شبیه به فلسطین اشغالی است.

 

چامسکی افزود که وضعیت در جنوب آسیا دردناک است. اما با این حال امید و فرصت هایی برای از بین بردن رنج و عذاب مردم جنوب آسیا وجود دارد، اما نه برای مدتی طولانی.

 

آناپورنا منون، نویسنده و مدرس هندی در دانشگاه وست مینستر از جامعه بین المللی خواست تا بر وضعیت آزادی مطبوعات در هند تمرکز کند. زیرا تحت حکومت حزب بهاراتیا جاناتا (BJP)، این وضعیت به یک نگرانی تبدیل شده است.

 

منون گفت: وضعیت در این سرزمین بسیار نگران کننده است زیرا چهار روزنامه‌نگار در سال ۲۰۲۲ به خاطر انجام وظیفه شان کشته شده اند.

 

وی تأکید کرد که خبرنگاران به ویژه زنان در معرض انواع انتقام‌جویی از جمله آزار و اذیت، بازداشت غیرقانونی و خشونت پلیس قرار گرفته‌اند.

 

وضعیت در کشمیر اشغالی حتی از این هم وخیم تر است. جایی که روزنامه نگاران به طور معمول با بازجویی پلیس، ممنوعیت گزارش‌دهی، تعلیق خدمات اینترنتی و محدودیت های مالی مطابق با «سیاست رسانه‌ای» اخیر BJP مواجه می شوند.

 

خانواده عکاس روزنامه نگار و مستقر در سریناگر به نام «مسرت زهرا» مورد آزار و اذیت و را به پلیس هند قرار گرفتند زیرا سرکوب مطبوعات در کشور همچنان در حال تشدید است.

 

جان سیفتون، مدیر دفاع از آسیا در دیده بان حقوق بشر گفت که بزرگترین تهدید برای قانون اساسی هند، ترویج مذهب اکثریت توسط دولت هند و به ضرر اقلیت‌ها است.

 

وی بیان کرد: حزب بهاراتیا جاناتا و وابستگان آن اظهارات نفرت انگیز را علیه مسلمانان انجام می‌دهند تا رای هندوها را در نزدیکی انتخابات جلب کنند.

 

این مقام سازمان دیده بان حقوق بشر گفت که دولت BJP قوانین و سیاست هایی را اتخاذ کرده است که به طور سیستماتیک علیه اقلیت های مذهبی و سایر گروه‌ها، تبعیض قائل می‌شود و همچنین به منتقدان خود انگ می‌زند.

 

سیفتون گفت که پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک و یوتیوب و تیک توک در کنترل نفرت شکست خورده اند.

 

او تاکید کرد که کنگره ایالات متحده باید بر دولت هند فشار بیاورد تا نگرانی‌های خود را در قبال نقض حقوق بشر و اقلیت ها در هند و بیان کند.

 

آنگانا چاترجی، محقق هندی در دانشگاه برکلی کالیفرنیا گفت که تعصبات نهفته در دولت ملی گرای هندو به نهادهای مستقل مانند پلیس و دادگاه نفوذ کرده است و گروه های ملی گرا را برای تهدید، آزار و حمله به اقلیت های مذهبی با مصونیت از مجازات قدرت می دهد.

 

انتهای پیام

 

منبع: شبستان