اعتقاد به منجی بشریت نقطه مشترک ادیان است

منجی بشریت
0

Views: 7

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اعتقاد به منجی نجات بخش بشریت نقطه مشترک ادیان است.

حجت الاسلام مصطفی رستمی در جشن میلاد حضرت مسیح علیه السلام و بزرگداشت شب یلدا ویژه دانشجویان بین المللی شهر تهران عنوان کرد: نزدیک بودن مسیحیان و مسلمانان در قرآن وجود دارد.

وی بیان کرد: در صدر اسلام وقتی اعراب مشرک، پیامبر (ص) و یاران را تحت فشار قرار دادند. مسلمانان به رهبری جعفر بن ابیطالب پسر عموی پیامبر به حبشه و به نجاشی، پادشاه یک کشور مسیحی پناه بردند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: مشرکان مکه درخواست بازگشت مسلمانان را دادند. اما نجاشی از جعفر بن ابیطالب هدف را سوال کرد. جعفر بن ابیطالب سوره مریم را خواند که نجاشی تحت تاثیر قرار گرفت و به مسلمانان پناهندگی داد.

حجت الاسلام رستمی ادامه داد: اشتراک تمام ادیان الهی این است که بشر در کنار همه بلاها امید به ظهور منجی دارد. همه با تفاوت‌هایی معتقدیم که حضرت مسیح (ع) باز می‌گردد. یهودی‌ها معتقدند مسیح هنوز نیامده است. مسیحی‌ها معتقدند که فرزند مریمی که به صلیب کشیده شد بازمیگردد. مسلمانان نیز می‌گویند عیسی بن مریم که به آسمان رفت دوباره باز می‌گردد.

نجات بشریت از چنگال استکبار

وی تاکید کرد: ما مسلمانان علاوه بر اعتقاد به ظهور مسیح، منتظر بازگشت مهدی موعود نیز هستیم‌ اعتقاد داریم که حضرت مهدی (عج) و مسیح (ع) می‌آیند و بشریت از ظلم و شر و استکبار جهان نجات پیدا می‌کند.

حجت الاسلام رستمی همچنین درباره برگزاری مراسم شب یلدا در کشور مطرح کرد: مردم در زمستان‌های سخت جذشته، بدون برق و گاز در طولانی‌ترین شب سال دور هم جمع می‌شدند و در پناه بزرگترها به هم محبت می کردند.

وی یادآور شد: مردم پس از این گردهمایی به سمت بهار، نور، گرما و روشنایی حرکت می کنند. این بدان معنا است که در سخت‌ترین روزهای زمستان در کنار هم هستیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه کرونا مسائل زیادی بر ما اثبات کرد، گفت: بشر در گذشته بلا و سختی زیادی را گذرانده است. ۱۰۰ سال پیش در ایران، انگلیسی‌ها قحطی ایجاد کردند که بین ۸ تا ۱۳ میلیون ایرانی در محاصره آنها کشته شدند. همچنین جهان طاعون و قحطی‌های بسیاری را از سر گذرانده است.

منبع: ایرنا