اقدامات خرابکارانه فرقه حلقه علیه نظام اسلامی

0

Views: 6

فرقه حلقه یکی از فرقه های انحرافی است که همواره در مقابل آرمان های نظام اسلامی ایستادگی کرده و با القای ناکارآمدی نظام اسلامی در زمینه های مختلف به دنبال تضعیف و ناکارآمد نشان دادن جمهوری اسلامی و القای روحیه ناامیدی و یأس در جامعه اسلامی بوده است.

به گزارش فاران نیوز، آموزه ها و مبانی فرقه ها هرگونه اقدامی برای رسیدن به هدف، مشروع بوده و پیروان و اعضای فرقه مجاز هستند برای رسیدن به خواسته های فرقه ای خود از هر نوع وسیله و ابزاری بهره ببرند. بنابراین در بسیاری از موارد فرقه ها برای رسیدن به اهداف خود امنیت مردم و کشور را برهم زده و عملاً موجب اخلال در امورات می شوند.

اصولاً در منطق فرقه‌ها هر اقدامی برای رسیدن به هدف، مشروع بوده و پیروان و اعضای فرقه می توانند برای رسیدن به خواسته های فرقه ای خود از هر نوع وسیله ای بهره ببرند.

تلاش فرقه ها برای انحراف جامعه اسلامی

همواره یکی از تهدیدهای فرا روی جمهوری اسلامی ایران، تحرکات فرقه ها در جهت به انحراف کشاندن جامعه اسلامی است. از خصوصیت بارز فرقه ها این است که برای رسیدن به اهداف انحرافی و پلیدشان از هر نوع وسیله و ابزاری استفاده می کنند.

اصولاً در منطق فرقه ها هرگونه وسیله ای برای رسیدن به هدف مشروع بوده و پیروان و اعضای فرقه می توانند برای رسیدن به خواسته های فرقه ای خود از هر نوع وسیله ای بهره ببرند.

عرفان حلقه یکی از این فرقه های انحرافی است که همواره در مقابل آرمان های نظام اسلامی ایستادگی کرده و با القای ناکارآمدی نظام اسلامی در زمینه های مختلف به دنبال تضعیف و ناکارآمد نشان دادن جمهوری اسلامی و القای روحیه ناامیدی و یأس در جامعه اسلامی بوده است.

انحرافات سرکرده فرقه حلقه

سرکرده این فرقه ضاله شخصی است به نام محمدعلی طاهری که از اوایل سال ۸۰ شمسی شروع به فعالیت کرد و بعدها با ایجاد یک موسسه تلاش نمود فعالیت های خود را ادامه دهد. این فرد علی‌رغم این که هیچ‌گونه مجوز آموزشی برایش صادر نشده بود؛ ولی کلاس های گسترده ای را در تهران و چند شهر کشور دایر نموده و از مخاطبان خود مبالغ هنگفتی دریافت می کرد.

متاسفانه برخی از اعضای این فرقه که بدون آگاهی وارد این جریان شده بودند با افتادن در دام این فرقه، از لحاظ روحی و جسمی آسیب های جبران ناپذیری به آن ها وارد شده است. طاهری با توجه به اقدامات انحرافی و نشر اکاذیب و انحرافات فکری و عقیدتی مجرم شناخته شد و راهی زندان شد. این فرد بعد از مدتی با شرط عدم فعالیت در زمینه های مجرمانه و انحرافی، رافت اسلامی شامل حالش شده و آزاد می شود.

محمدعلی طاهری بعد از مدت کوتاهی که از زندان آزاد شده بود از کشور فرار کرده و در حال حاضر در کشور کانادا به سر می برد. از جمله اقدامات پیروان و اعضای این فرقه علیه نظام اسلامی می توان به تشویق و تشویش اذهان عمومی مبنی بر عدم شرکت در انتخابات سال 96 به بهانه ناکارآمدی نظام و مشکلات موجود کشور اشاره کرد.(۱)

نشر اکاذیب علیه نظام اسلامی

طرفداران و پیروان فرقه دروغین حلقه با انتشار اخبار دروغ و مطالب تخریبی علیه نظام اسلامی، مسئولان و کاندیداها و سیاه‌ نمایی از وضع جامعه و القای ناکارآمدی نظام اسلامی از مریدان و عموم مردم درخواست کرده بود در انتخابات شرکت نکنند و در روز انتخابات به اغتشاش و اعتراض در جلوی دوربین‌های خبرنگاران داخلی و خارجی بپردازند.

این اقدام اعضای فرقه حلقه که کاملاً همسو با رسانه‌های بیگانه و گروه‌های ضد انقلاب و معاند انجام شده بود، هدفی جز ترسیم چهره‌ای ضد انسانی و ضد بشری از نظام اسلامی ایران را دنبال نمی کرد.

دعوت به قانون سکنی در فرقه حلقه

آنان با ادعای ظلم و بی‌ عدالتی نظام در خصوص حبس سرکرده منحرف فرقه حلقه و با جعل و انتشار اخبار برخوردهای قضایی و قانونی نهادهای مسئول با مجرمین و مفسدین و زندانیان سیاسی، عموم مردم به خصوص فریب‌ خوردگان حلقه را از شرکت در تعیین سرنوشت خویش منصرف و به قانون‌شکنی مدنی دعوت می کردند.

در حال حاضر بسیاری از پیروان و اعضای این فرقه، با آگاه شدن از فریب ها و انحرافات درونی آن از همراهی این فرقه منصرف شده و در بسیاری از موارد به روشنگری نیز پرداخته اند.

پی‌نوشت:

۱. تاکتیک‌های عرفان «حلقه» در آستانه انتخابات(link is external).

 

انتهای پیام

منبع: ادیان نت