امتناع یهودیان اوکراین از مهاجرت به فلسطین اشغالی

رای الیوم پاسخ می‌دهد:

0

Views: 2

رای الیوم نوشت: اگر اخبار (کانال ۱۲) تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک مقام عالی‌رتبه اسرائیلی مبنی بر مخالفت بیشتر یهودیان اوکراین _اگر نگوییم همه آنها_ برای مهاجرت به اسرائیل صحت داشته باشد که به نظر می‌رسد صحت هم دارد، این موضوع شوک بزرگی به پروژه صهیونیسم و مروجان آن محسوب می‌شود و تاکیدی بر این قضیه است که اسرائیل به زعم بسیاری از یهودیان، دیگر بهشت «سرزمین موعود» نیست.

 

عبدالباری عطوان با اشاره به این موضوع در رای الیوم نوشت: یهودیان اوکراین شاید اولین کسانی باشند که زنگ را به صدا در آوردند و به وسوسه های اسرائیل برای مهاجرت به فلسطین اشغالی «نه» بزرگ گفتند. چرا که آنها در اسرائیل به دلیل تهدیدها و خطرات پیرامونی که از هر طرف آن را احاطه کرده است، مکانی امن برای آینده باثبات و شکوفایی فرزندانشان نمی‌بیند. علاوه بر این ممکن است آنها بخواهند خود را از برادران اوکراینی متمایز بدانند و در این لحظات بسیار حساس از این کشور فرار کنند.

 

چه کسی می‌خواهد به جایی مهاجرت کند و ساکن شود که در محاصره صدها هزار موشک و پهپاد در خاورمیانه و منطقه ای قرار دارد که شاهد تغییرات مستمر در قواعد درگیری آن‌هم در سایه کاهش آشکار برتری نظامی اسرائیل و ظهور یک قدرت بزرگ منطقه‌ای مانند ایران در ازای شکست های پی در پی آمریکا در افغانستان، عراق، سوریه و یمن است؟

 

اسرائیلی‌ها به اذعان رسانه هایشان پس از نبرد اخیر «شمشیر قدس» در ماه مه گذشته که تنها ۱۱ روز به طول انجامید و در طول آن مقاومت فلسطین بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ موشک شلیک کرد و ۶ میلیون اسرائیلی را به پناهگاه فرستاد و دو فرودگاه اسرائیل را تعطیل کرد و باعث انزوای اسرائیل از جهان شد، مهاجرت معکوس یا بهتر بگوییم فرار از اسرائیل به اماکن امن در اروپا آمریکا و کانادا را آغاز کرده‌اند. کوچکترین شکی نیست که یهودیان اوکراین این حقایق را به خوبی می دانند و این نبرد را مثل بیشتر همتایان خود در جهان دنبال کرده اند.

 

دست رد یهودیان اوکراین به وسوسه های اسرائیل برای مهاجرت به سرزمین‌های اشغالی اوج خرد، عقلانیت و آگاهی محسوب می‌شود. در عین حال حامل یک پیام صریح و تکان دهنده به سایر یهودیان جهان برای دور ماندن از پروژه صهیونیسم و اسرائیل است که عمرش رو به‌پایان و روزهای حیاتش به عقیده بسیاری از کارشناسان خودشان محدود است.

 

انتهای پیام

 

منبع: شفقنا