انتصاب مسئول جدید دانشنامه ویکی شیعه

0

Views: 1

 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت در حکمی «ابراهیم امینی» را به عنوان مسئول دانشنامه ویکی شیعه منصوب کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت طی مراسمی در روز پنجشنبه اسفند ماه ۱۴۰۰ در سالن کنفرانس مجمع قم برگزار شد در حکمی ابراهیم امینی را به عنوان مسئول دانشنامه ویکی شیعه منصوب کرد.

متن حکم آیت الله «رضا رمضانی» به شرح زیر است:

بسم تعالی

جناب آقای ابراهیم امینی دام توفیقه

 

با عنایت به فضل الهی و نظر به تجارب و خدمات ارزنده جنابعالی به موجب این حکم شما را به عنوان سرپرست دانشنامه ویکی شیعه منصوب می نمایم.

انتظار می رود با توجه به اصول و سیاست‌های حاکم بر دانشنامه ویکی شیعه از جمله کسب مرجعیت در معرفی مکتب اهل بیت علیهم السلام، تالیف و ترجمه مداخل و وقالت وزین با تکیه بر منابع و ماخذ اصیل فرهنگی و علمی در معرفی مذهب تشیع اثنی عشری و قرائت رسمی و دقیق این مذهب، بهره گیری از زمینه های موجود و استفاده از نظرات متخصصان و افراد خبره با تجربه در داخل و خارج کشور، تعامل مستمر با معاونت ها و نیز مجموعه‌های هم راستا در خارج از مجمع، در تدوین و به روز رسانی مطالب و مقالات، تقویت حوزه‌هایی مانند تفسیر، فلسفه، اخلاق و تربیت اسلامی و ارائه نظرات تخصصی در موضوعات و مسائل ارجاعی و تبیین راه حل ها و راهکارهای نوین و خلاقانه برای رسیدن به اهداف و ماموریت‌های مجمع حداکثر تلاش و هم‌افزایی را داشته باشید.

امید است با رعایت تقوای الهی و رویکرد مدیریت جهادی و تحول آفرین و با استفاده از همه ظرفیت‌ها در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) با نصب العین قرار دادن ارزش های والای اسلام و مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام در حسن اجرای مأموریت های محوله موفق و موید باشید.

همچنین از تلاش های مجدانه و مخلصانه حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر فرمانیان صمیمانه تشکر می کنم و از خداوند منان توفیق روز افزون برای شما و ایشان خواستارم.

 

گفتنی است، ابراهیم امینی دانش آموخته حوزه و دانشگاه است. وی به زبان انگلیسی و مالایو تسلط دارد و از سال ۹۵ مدیر بخش اندونزیایی دانشنامه مجازی ویکی شیعه بوده است. همچنین سابقه تبلیغ در داخل و خارج از کشور، ترجمه، تدریس، تحقیق و پژوهش و همکاری با مراکز اسلامی مختلف را دارا است.

بخشی از سوابق کاری آقای ابراهیم امینی به شرح زیر است:

_بازبینی استفتائات انگلیسی دفتر آیت الله مکارم شیرازی در سال ۹۳.

_مدیر بخش اندونزیایی دانشنامه ویکی شیعه از سال ۹۵ تاکنون.

_نگارش بازبینی و ویکی‌سازی در ویکی فارسی و انگلیسی دانشنامه ویکی شیعه از سال ۹۴ تا کنون.

_مسئول بین الملل انتشارات جمال ۹۸ _۹۹.

_مترجم از انگلیسی و اندونزیایی به فارسی در موسسه آینده پژوهی.

_دبیر اندیشکده موسسه بین المللی مطالعات فرهنگی جنوب شرق آسیا از سال ۹۹ تا کنون

_رئیس اداره آسیا و اقیانوسیه دانشگاه ادیان و مذاهب از سال ۱۴۰۰.

 

ا‌نتها‌ی پیا‌م

منبع: خبرگزاری اهل بیت