انتقاد نماینده افغانستان از سیاست تبعیض‌آمیز طالبان

United Nations Secretary-General Antonio Guterres speaks at a High-level meeting to commemorate the twentieth anniversary of the adoption of the Durban Declaration during the 76th Session of the U.N. General Assembly at United Nations headquarters in New York, on Wednesday, Sept. 22, 2021. (John Angelillo/Pool Photo via AP)
0

Views: 1

 

نماینده افغانستان در نشست جهانی سازمان ملل علیه نژاد پرستی (دوربان) از سیاست های طالبان علیه اقلیت های مذهبی و قومی انتقاد کرد.

به گزارش فاران نیوز، نماینده افغانستان در نشست جهانی سازمان ملل علیه نژاد پرستی (دوربان) از سیاست های طالبان علیه اقلیت های مذهبی و قومی انتقاد کرد.

نماینده افغانستان در این کنفرانس که روز سه‌شنبه ۱۶ حمل، در جنوا برگزار شد، عنوان کرده است که طالبان پس از قدرت گیری از طریق زور، در برابر سایر اقلیت های قومی و مذهبی تبعیض، به کار می گیرند.

 

طبق گفته وی طالبان نه تنها هزاره ها و دیگر اقلیت های قومی و مذهبی را مورد آزار و اذیت قرار داده اند، بلکه همچنان دست به پاکسازی قومی و قبیله ای در سراسر افغانستان زده اند.

نماینده افغانستان افزوده است: پس از آزار و اذیت، اخراج اجباری و جابجایی، طالبان امروز نیز به دنبال تحقق برنامه های تبعیض آمیز و نژادی شان هستند.

 

وی در این نشست همچنین بیان کرده است که طالبان نتوانستند به تعهداتشان در‌ قبال ارزش های جهان شمول حقوق بشر که این کنفرانس در راستای تقویت آن ایجاد شده، پایبند بمانند.

به گفته او جامعه جهانی با مشروعیت دادن و بدتر از این باب رسمیت شناختن طالبان در منزوی کردن اقلیت ها و ترویج فرهنگ معافیت از خشونت سهم می گیرد.

در عین حال نماینده افغانستان در نشست دوربان سازمان ملل، خواستار حمایت جامعه جهانی از تشکیل دولت همه شمول و فراگیر که بازتاب دهنده ی چند فرهنگی و کثیرالقومی در افغانستان باشد، شده است.

 

طالبان اما همواره تاکید کرده‌اند که حکومت و کابینه آنها در حال حاضر همه شمول است.

لازم به ذکر است که نشست دوربان کنفرانس جهانی سازمان ملل علیه نژادپرستی به برابری و عدم تبعیض میان انسانها تاکید می‌نماید.

 

انتهای پیام

منبع: شیعه نیوز