۲۵۰ کشته و زخمی در انفجار مسجد شیعیان پاکستان

0

Views: 2

 

در جریان بمب گذاری انتحاری روز جمعه در یکی از مساجد شیعیان این شهر واقع در شمال غربی پاکستان دست کم ۵۶ نفر کشته و ۱۹۴ نفر زخمی شدند.

محمد عاصم خان سخنگوی یکی از بیمارستان های شهر پیشاور با اعلام این آمار یادآور شد که حال دست‌کم ۵۰ تن از مجروحان این حادثه وخیم گزارش شده است.

 

بنا به گزارش رسانه های محلی و بین المللی انفجار دقایقی پیش از آغاز مراسم نماز جمعه در مسجد شیعیان پیشاور که در نزدیکی بازار تاریخی شهر واقع شده روی داده است.

 

گفته می شود که عمران خان نخست وزیر پاکستان دستور تحقیق در مورد حادثه انفجار پیشاور را صادر کرده و به مسئولان کشورش دستور داد تا کمک های پزشکی فوری و مجروحان ارائه کنند.

 

به گفته یک شاهد عینی دو مهاجم در این حمله دست داشتند که لباس سیاه بر تن داشته و پیش از انفجار به سمت ماموران پلیس در مقابل مسجد تیراندازی کردند.

 

به گفته رئیس پلیس پیشاور در جریان این تیراندازی یک مامور پلیس که مقابل مسجد نگهبانی می داد جان باخت و یک مأمور دیگر نیز به شدت مجروح شد.

 

شاهدان عینی همچنین اعلام کردند که پس از ورود دو فرد مهاجم به داخل مسجد صدای انفجار شنیده شده است. یکی دیگر از شاهدان گفته است فردی را دیده که با تپانچه در داخل مسجد آتش گشوده و مردم را یکی یکی به کشتن داده است.

او می‌گوید که مهاجم پس از تیراندازی به سوی مردم خود را منفجر کرد.

 

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته ولی در روزهای اخیر طالبان پاکستان که به گروه تحریک طالبان شهرت دارند بارها عملیاتی را در این کشور انجام داده اند. گروه داعش خراسان نیز بارها حملاتی را علیه شیعیان پاکستان انجام داده است.

 

انتهای پیام