مفتی اهل سنت: عدالت باید در بین ادیان رعایت شود

0

Views: 1

 

مفتی اهل سنت اظهار کرد: عدالت و انصاف باید در بین همه ادیان و مذاهب رعایت شود.دنیا دنیای تعامل است نه دنیای تقابل، و این موضوع باید در کشورمان به خوبی اجرایی شود تا به عنوان یک الگو در جهان معرفی گردد.

مولوی عبدالحلیم قاضی مفتی اهل سنت سیستان و بلوچستان پیش از ظهر امروز در همایش منزلت ادیان و مذاهب در جمهوری اسلامی با نگاهی به بیانیه گام دوم انقلاب که در سالن همایش های دانشگاه ادیان مذاهب برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد: زمانی که ما به بنیاد فکری و آموزه های اسلام و مسلمانان می‌پردازیم می‌بینیم که پایبندی اسلام به اصل کرامت و بشریت با تمام اختلافات دینی و نژادی که در جهان وجود دارد، اسلام به این پایبند بوده و احترام به همنوع در قرآن بارها تاکید شده است.

وی بیان کرد: هر انسانی دارای کرامت و حرمت است که باید حفظ شود و خداوند متعال نیز در قرآن بر این مهم تاکید کرده است.

مولوی عبدالحلیم قاضی تاکید کرد: در دنیا نباید دادگاه ادیان را برگزار کنیم و هیچ کس حق تاختن به دیگری را ندارد. بر اساس بیانات خداوند در قیامت به این موضوعات پرداخته می شود.

وی با اشاره به این که عدالت و انصاف باید در بین همه ادیان و مذاهب رعایت شود، تصریح کرد: دنیا دنیای تعامل است نه دنیای تقابل، و این موضوع باید در کشورمان به خوبی اجرایی شود تا به عنوان یک الگو در جهان معرفی گردد.

 

انتهای پیام

 

منبع: خبرگزاری حوزه