«تجربیات کلیسای ارتدوکس در مورد گسترش جریان آتئیسم»

0

Views: 25

 

اولین پیش نشست علمی همایش بین المللی مطالعات تطبیقی اخلاق در اسلام و مسیحیت به عنوان «تجربیات کلیسای ارتدوکس در مواجهه با گسترش جریانات آتئیسم» با سخنرانی عالیجناب اسقف ایگناتیوس استاورپولس در تالار شهید سلیمانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

اولین پیش نشست علمی همایش بین المللی «مطالعات تطبیقی اخلاق در اسلام و مسیحیت» با سخنرانی عالیجناب اسقف ایگناتیوس استاورپولس معاون صومعه نفیکتوس در یونان، در تالار شهید سلیمانی برگزار شد.

 

در این پیش نشست اسقف ایگناتیوس در مورد تجربیات کلیسای ارتودوکس در مواجهه با گسترش جریان آتئیسم سخنرانی کرد. وی در ادامه با اعضای حاضر در جلسه به صورت پرسش و پاسخ و به شیوه دیالوگ یا گفتگوی سقراطی به ارائه بحث پرداخت.

 

به باور او اصلاح درونی رهبران دینی، اصلاح عمل متدینان و توجه به آموزه‌های دینی در دوره کودکی و تقویت آن در میان کودکان، دوری از دنیا پرستی و ذخایر دنیوی و نیز توجه به مسئولیت رهبران و حاکمان دینی مهمترین راهکارها در مقابل الحاد هستند که شایسته توجه بیش از پیش می باشد.

 

معاون صومعه نفیکتوس در یونان معتقد بود که دینداران برای حفظ خود و دوری جامعه و جوانان از الحاد باید ابتدا به تزکیه خود بپردازند و کودکان جوانان را در عمل با اعتقادات دینی آشنا کنند.

 

انتهای پیام

 

منبع: تبلیغ نیوز