برادری با اعتقاد به خدا معنا و مفهوم دارد 

رئیس مجمع کلیساهای شرق:

0

Views: 5

 

رئیس مجمع کلیساهای شرق با اشاره به اینکه اگر اعتقاد به خدا وجود نداشته باشد برادری معنا و مفهوم خودش را از دست می دهد بیان کرد: به همین خاطر است که ما درها و پنجره های کلیسا را به ویژه در این برهه از زمان بر روی همه ادیان از جمله برادران مسلمان باز گذاشتیم.

کاردینال ساندری در وبینار رونمایی از کتاب روابط ایران و واتیکان نوشته پروفسور دونت سه، که به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در واتیکان و دفتر ادیان و مذاهب مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه و با ارتباط مستقیم با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه برگزار شد، عنوان کرد: مشتاق تداوم روابط خوبی که از گذشته تاکنون داشتیم از طریق پاپ هستیم. درهای کلیسا به روی تمام انسانهای خوش نیت باز است.

 

کاردینال ساندری تاکید کرد: پدر مقدس یک رساله جدید با عنوان همه با هم برادریم را منتشر کرده‌اند که جمع کننده میراث پاپ فرانچسکو اسیسی است.

 

وی اعتقاد به جهان ابدیت را یکی از محورهای بیانیه پدر مقدس دانست و افزود: این دیالوگ با انسانهای خوش نیت و کشورهای مختلف به ویژه کشور زیبای شما یعنی ایران ادامه دارد.

 

رئیس مجمع کلیساهای شرق تصریح کرد: این دیدار و ارتباطی که کلیسا دنبال می‌کند بر پایه اخوت و برادری است که خداوند به همه ما انسانها داده است. ما به دنبال گسترش این برادری با همه دنیا هستیم.

وجود رابطه کهن بین واتیکان و ایران

وی با بیان اینکه اگر اعتقاد به خدا وجود نداشته باشد مفهوم و برادری معنا و مفهوم خودش را از دست می‌دهد گفت: به همین خاطر است که ما درها و پنجره‌های کلیسا را به ویژه در این برهه از زمان بر روی همه ادیان به خصوص برادران مسلمان مان باز گذاشتیم.

 

کاردینال ساندری اظهار کرد: کتاب روابط ایران و واتیکان بیانگر وجود رابطه کهنی بین واتیکان و ایران است. این کتاب در واقع نمایشگاهی از اخوت ما، گفت‌وگو و نرمش بین واتیکان و ایران است که به شکل به روز درآمده اما ریشه های کهن دارد.

 

وی همچنین اشاره کرد: در این کتاب تمام نامه های مبادله شده بین پادشاهان ایران و پاپ های واتیکان جمع آوری شده که حاوی پیام های مهم و خوبی است.

 

رئیس مجمع کلیساهای شرق ادامه داد: ما می توانیم تجارب مان را در موضوع های مرتبط با کرامت انسان همچون آزادی و احترام به حیات بشر از دوران جنینی گرفته تا زمان مرگ با هم به اشتراک بگذاریم.

 

وی با تاکید بر اینکه همه انسان‌ها حق دارند در کمال کرامت ها در آرامش زندگی کنند تصریح کرد: باید به آزادی دینی و احترام به ادیان مختلف توجه کنیم و بدانیم که همه زیر سایه خداوند یگانه هستیم این به صلح و آرامش جهانی کمک می‌کند.

 

انتهای پیام

منبع: ایرنا