برخی از یهودیان و انکار مسیح

0

Views: 3

 

خاخام‌هایی که بر اساس پیشگویی‌های عهد عتیق در قلب خویش به عیسی مسیح ایمان آوردند، به زودی کنار گذاشته شدند تا دیگر یهودیان در معرض این واقعیت قرار نگیرند که یهودیان و خاخام‌هایی وجود دارند که عیسی را پذیرفته‌اند.

به گزارش فاران نیوز، به نقل از «christianpost» دکتر ایتان بار، یک بومی یهودی-اسرائیلی که در تل‌آویو به دنیا آمده و بزرگ شده است، عنوان کرد: تا به حال هر آنچه خاخام‌ها در مورد اینکه عیسی مسیح یهودی است یا خیر نوشته‌اند، بر اساس تعصب بوده و اساسا یک سوال بی‌اعتبار تلقی می‌شود. بر این اساس این نکته که یهودیان نیز نباید عهد عتیق را بخوانند، یک ادعای بی‌اساس است.

 

وی اشاره کرد: ۲۰۰۰ سال است که خاخام‌ها با پنهان کردن اصل موضوع اجازه نمی‌دهند که شما در مورد عیسی مسیح چیزی بدانید. خاخام‌ها مشهورترین پنهان کاری در کل جهان را انجام داده‌اند.

 

«یشوا (نام عبری حضرت عیسی) تنها کسی است که زندگی کامل و عالی بر روی زمین داشت. رنج کشید و در نهایت بر روی صلیب جان داد، هرچند اگرچه وی مردی بی‌گناه بود. او سپس پس از رستاخیز بر صدها نفر از پیروان خود ظاهر شد.»(اول قرنتیان ۱۵:۳-۸)

 

«عیسی مسیح مردم را شفا داد و در عین حال نقش زنان را در کنار مردان ارتقا بخشید. طرد شدگان جامعه را دوست داشت و به آنها کمک کرد. پس گناه او چه بوده است؟ مخالفت غیرمنطقی و تنفر از یوشوا آخرین چیزی است که مسیح سزاوار آن است. او در زمان مرگ نیز برای مخالفان خود طلب بخشش کرد.»(لوقا ۳۴:۲۳)

 

عیسی مسیح و یهودیان

 

چه کسی این کار را انجام می‌دهد؟ چه کسی دشمنان خود را به این اندازه دوست دارد؟ و چه کسی قادر است مردگان را زنده کند و انقلابی از عشق و شفقت را به راه بیندازد؟ پس چرا باید یشوا را انکار نماییم؟

 

دکتر ایتان نام چند تن از خاخام‌ها را آورده است که به عیسی مسیح ایمان آورده‌اند و او را قبول دارند. خاخام‌هایی که بر اساس پیشگویی‌های عهد عتیق در قلب خود به عیسی مسیح ایمان آوردند، به زودی کنار گذاشته شدند تا دیگر یهودیان در معرض این واقعیت قرار نگیرند که یهودیان و خاخام‌هایی وجود دارند که عیسی را پذیرفته‌اند.

 

وی بر این نکته تاکید کرده است که هیچ یک از خاخام‌ها نمی‌توانند به اندازه عیسی مسیح روشنی بخش قلب‌ها باشند و خواستار تفکر بیشتر در مورد عیسی مسیح شده است.

 

متن کامل گزارش را christianpost را بخوانید.

مترجم: حامد حبیب زاده

 

انتهای پیام

منبع: ادیان نیوز