تأمین مالی گروهک داعش از طریق وام کرونا در انگلستان

0

Views: 1

 

طارق نموز ۴۲ ساله، صاحب سابق یک کافه در لندن، با ۸ اتهام در مورد تأمین مالی گروهک داعش بین نوامبر ۲۰۲۰ تا ماه می ۲۰۲۱ رو به رو است. وی همچنین دو اتهام در مورد در اختیار داشتن اطلاعات تروریستی دارد.

به گزارش فاران نیوز، یک شهروند انگلیسی به ارسال هزاران پوند وام کرونا برای تامین مالی گروه تروریستی داعش در سوریه متهم شده است. طارق نموز ۴۲ ساله، صاحب سابق یک کافه در لندن، با ۸ اتهام در مورد تأمین مالی تروریسم بین نوامبر ۲۰۲۰ تا می ۲۰۲۱ روبرو است. او همچنین دو اتهام در مورد اختیار داشتن اطلاعات تروریستی دارد.

 

نموز روز دوشنبه از طریق ویدئویی از زندان واندسورث در جلسه دادگاه حضور پیدا کرد. دادستان جاناتان پولنی در جلسه دادگاه گفت که ادعا شده است که متهم درآمدهای حاصل از وام‌های ویروس کرونا را برای داعش ارسال کرده است. جلسه رسیدگی به دعاوی برای ۲۲ جولای تعیین شد.

 

طرح وام کرونا در می ۲۰۲۰، شش هفته پس از اولین قرنطینه کرونا در بریتانیا، به عنوان بخشی از مجموعه اقدامات حمایتی از اقتصاد بریتانیا ارائه شد. این طرح با هدف حمایت از کسب و کارهای کوچک بریتانیایی و از طریق پرداخت ۴۷ میلیارد پوند وام از بانک‌های تجاری که توسط دولت تضمین شده بود، انجام شد.

 

گفتنی است، گروهک داعش توسط بریتانیا و ۸۳ متحد دیگرش به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته شده است.

 

انتهای پیام

منبع: ایکنا