تاکید آیت الله فیاض به اتحاد شیعیان در افغانستان 

0

Views: 1

آیت الله محمد هاشم صالحی رئیس شورای علمای شیعه افغانستان در ادامه دیدارهایش با آیات عظام در عراق با آیت الله العظمی محمد اسحاق فیاض در نجف اشرف دیدار کرد.

 

در این دیدار آیت‌الله صالحی ضمن تشکر و قدردانی از کمک های دفتر آیت الله فیاض برای مردم افغانستان فقر را از مشکلات جدی مردم این کشور به خصوص شیعیان و عنوان کرد و تاکید نمود که هر چه زودتر باید بحران انسانی در افغانستان چاره شود.

 

وی افزود: در تغییرات سیاسی جدید و روی کار آمدن حکومت فعلی در افغانستان مطالبات جامعه تشیع از طریق شورای علمای شیعه و با همکاری احزاب و نهادهای دیگر شیعی در حال پیگیری است. و بر حقوق اساسی شیعیان به صورت جدی پافشاری شده و رسمیت مذهب شیعه به عنوان خط قرمز مطالبات جامعه تشیع عنوان گردیده است.

 

آیت الله اسحاق فیاض نیز با اشاره به مشکلات جامعه تشیع از گذشته تا به امروز مهمترین معضل شیعیان افغانستان را «عدم اتفاق» و وجود اختلافات بیهوده و عنوان کرد. وی بر این نکته تاکید کرد که چاره‌ای جز اتحاد وجود ندارد و در این برهه حساس حفظ جان مسلمانان و پرهیز از خشونت و جنگ برای افغانستان ضروری است.

 

در ادامه آیت‌الله العظمی فیاض از تلاشها و عملکرد مجموعه شورای علمای شیعه در این مقطع حساس قدردانی و حمایت کرد. در پایان آیت الله صالحی ضمن تشکر از توجهات بیت معظم له نسبت به زوار افغانستان، خواستار توجه بیشتر به ایشان در امر سهولت زوار افغانستانی در مسیر اربعین حسینی گردید.

 

انتهای پیام

 

منبع: خبرگزاری حوزه