حمله اسلام ستیزان به مسجدی در دورتموند

0

Views: 4

گروه‌های اسلام ستیز وابسته به راست افراطی در آلمان به مسجدی در شهر دورتموند آلمان آسیب زدند.

 

یک گروه از فعالان مسلمان شهر دورتموند اعلام کردند که مهاجمان، یک مسجد را با نقاشی یک صلیب شکسته بر روی یکی از درهای آن را تخریب کردند.

 

تورگوت اولکر، رئیس اتحادیه ترکی اسلامی برای امور مذهبی در این رابطه عنوان کرد: ما از مقامات می‌خواهیم که اقدامات فوری انجام دهند و از عبادتگاه های ما محافظت کنند. ما به همراه نهادهای دموکراتیک به مبارزه خود علیه نژادپرستی در دورتموند ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که دورتموند شهری با مدارا باقی می ماند.

 

پلیس، مسجد سلطان احمد را بررسی و سعی کرد روی نقاشی را با اسپری رنگ بپوشاند.

 

همچنین مقامات پلیس برلین تایید کردند که یک دختر آلمانی_ترکیه ای که در ایستگاه تراموا برلین مورد حمله نژادپرستانه قرار گرفته بود، توسط پلیس به دروغ متهم به تحریک برای حمله به او شده است.

 

دیلان سوزری، ۱۷ ساله پس از اینکه توسط ۶ نفر مورد حمله قرار گرفت، به دلیل جراحات در بیمارستان بستری شد. پس از این حادثه پلیس آلمان و چندین رسانه آلمانی سوزری را عامل تحریک این حمله و این دختر را به عدم استفاده از ماسک و درگیری و مسافران در تراموا متهم کرده بودند.

 

پس از انتشار ویدئوی در اینستاگرام و ارائه جزئیات این حمله، پلیس بیانیه ای منتشر کرد و گفت: پس از بررسی بیشتر و بررسی ویدئو مشخص شد که زن جوان هنگام سوار و پیاده شدن از تراموا ماسک زده است.

 

پلیس برلین بعدا یکی از مهاجمان را از روی سوابق جنایی قبلی وی شناسایی و سه نفر از مظنونان را بازداشت کرد. بنا به گزارش ها آنها مست بوده و پس از شناسایی آزاد شده‌اند.

 

پلیس آلمان مدت‌ها است که به دلیل کوتاهی و عدم جدیت در تحقیق درباره حملات نژادپرستانه و جنایات نفرت انگیز مرتکب شده توسط اعضای مرتبط به جناح راست افراطی علیه اقلیت‌های مذهبی مورد انتقاد قرار گرفته است.

 

این کشور اروپایی در سال های اخیر شاهد رشد نژادپرستی بوده است که توسط احزاب راست افراطی که اغلب از ترس در مورد بحران پناهجویان سوء استفاده می‌کنند، دامن زده شده است.

 

انتهای پیام

 

منبع: ایکنا