حمله با خودرو به نمازگزاران مسجدی در غرب کانادا

0

Views: 1

 

یک خودرو به سمت نمازگزاران در مسجدی واقع در غرب کانادا حمله کرد و پلیس در حال تحقیق درباره این حادثه است.

به گزارش فاران نیوز، شورای ملی مسلمانان کانادا بخشی از ویدیویی را منتشر کرده است که در آن یک خودروی زرد رنگ به سرعت به سمت نمازگزاران یکی از مساجد بریتیش کلمبیا در غرب کانادا آمده و دو نفر را زیر می گیرد و به سرعت راه خود را کج کرده و می رود.

 

شورای ملی مسلمانان کانادا در این رابطه عنوان کرد: با وجود آنکه تا این لحظه انگیزه این افراد اسلام هراسی بوده است یا نه مشخص نشده است. اما پلیس در حال بررسی این حادثه است تا عاملان آن را به دست عدالت بسپارد.

 

یک روزنامه محلی در این رابطه گفت: پلیس یک فرد مظنون را گرفته است. قبل از اینکه خودرو از جاده منحرف شود و به سمت گروه دیگری از نمازگزاران حرکت کند، مواد مایع را به سمت نمازگزاران پرتاب کردند.

 

این روزنامه افزود: با وجود آنکه انگیزه این افراد مشخص نیست. ولی نباید نسبت به آن بی اعتنا بود، چرا پیش از این شاهد حمله کامیون مسلمان در لندن نیز بوده ایم.

 

سیاستمداران و فعالان این حادثه را مورد انتقاد قرار دادند و جنی سیمز، قانونگذار ایالتی گفت: من از این اعمال نفرت انگیز وحشت دارم. چنین حوادث نفرت انگیزی در کانادا جایی ندارد. این کار را متوقف کنید. همه حق دارند عبادت کنند.

 

استفان زاهو، روزنامه ‌نگار به تکرار حوادث اسلام‌ هراسی اخیر در کانادا اشاره کرد و بیان نمود: «در واقع، این نوع حوادث با سرعتی فراتر از همه انتظارات از وضعیت ارعاب و خصومت با اسلام در این کشور رخ می ‌دهد و اقدامی نادر نیست.»

 

سارا مشتاق، فعال اجتماعی در کانادا اشاره کرد: حتی اگر معلوم شود که انگیزه های نفرت آشکار پشت این قضیه وجود ندارد، رانندگی با سرعت زیاد به سمت عابران پیاده کاملاً دیوانه کننده است. هنوز یک سال هم از حمله لندن نگذشته است.

 

محمد شفیع در توییتی اظهار کرد: «این غیرقابل باور است. تا کی باید اینگونه حوادث را تحمل کنیم؟»

 

انتهای پیام

منبع: شبستان