حمله به یک کشیش فرانسوی در شهر نیس

0

Views: 2

 

منابع خبری از حمله به یک کشیش فرانسوی در شهر نیس در جنوب این کشور خبر دادند که مهاجم دستگیر شده دارای وضعیت ناپایدار روانی اعلام شده است.

به گزارش فاران نیوز، مقامات امنیتی فرانسه روز یکشنبه اعلام نمودند مردی که از نظر روانی ناپایدار توصیف می‌شود، با چاقو به یک کشیش در کلیسایی در نیس در جنوب این کشور حمله کرده است.

 

جرالد دارمانین وزیر کشور فرانسه در حساب توییتری خود عنوان کرد که جان کشیش موردنظر در خطر نیست و افزود که پلیس مهاجم را دستگیر کرده است. این حمله زمانی رخ داد که مردم فرانسه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به پای صندوق‌های رای رفته‌ اند.

حمله به کشیش فرانسوی، تروریستی نبوده است

کریستین استروسی، شهردار نیس نیز بیان کرد که این مهاجم از نظر روانی ناپایدار بوده است. وی سابقه کیفری نداشته و چند روز قبل چاقو را خریداری کرده است. تلویزیون BFM به نقل از پلیس گزارش داد که مهاجم یک مرد فرانسوی ۳۱ ساله است و هیچ سوء ظنی مبنی بر انگیزه تروریستی در این حمله وجود ندارد.

 

این کشیش که پدر کریستف نام دارد، در کلیسای سن پیر در نیس با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفت. همچنین یک راهبه نیز هنگام ربودن چاقو از دست مهاجم از ناحیه بازو آسیب دیده است.

گفتنی است، این مهاجم پس از دستگیری اذعان کرد که یهودی است و قصد کشتن امانوئل ماکرون را در روز انتخابات داشته است.

انتهای پیام