خشونت علیه مسلمانان در انگلیس هفت برابر افزایش یافته است

0

Views: 4

 

یک سازمان حقوق بشری اعلام کرد پس از حمله رژیم صهیونیستی به غزه، تعداد موارد خشونت علیه مسلمانان بریتانیا هفت برابر افزایش داشته است.

به گزارش فاران نیوز به نقل از تل ماما، سازمان حقوق بشری Tell MAMA اعلام کرد که بین ۷ اکتبر تا ۱۳ دسامبر امسال افزایش هفت برابری موارد خشونت علیه مسلمانان را ثبت کرده است.

این سازمان اعلام کرد: ما از هفتم اکتبر ۱۴۳۲ مورد خشونت را ثبت کردیم که نسبت به ۱۹۵ مورد در سال ۲۰۲۲ (۱۵۳ مورد آفلاین، ۴۲ مورد آنلاین) رشد چشمگیری داشته و نشان دهنده بیشترین افزایش گزارش‌ها به سرویس ما در ۶۸ روز است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما مانند بولتن‌های آماری قبلی خود، به تفکیک جغرافیایی محل وقوع موارد آفلاین را اعلام می‌کنیم:

از ۶۱۳ مورد آفلاین، ۳۸۱ مورد در لندن، ۵۵ مورد در نورث وست، ۱۵ مورد در یورکشایر جنوبی، ۳۱ مورد در یورکشایر غربی، ۲۳ مورد در ایست میدلندز و ۳۵ مورد در وست میدلند رخ داده است. در سایر مناطق مانند جنوب شرق ۱۷ مورد و در جنوب غرب انگلیس ۱۹ مورد ثبت کردیم. در مناطق جغرافیایی مربوط به اسکاتلند ۱۳ مورد، ولز ۴ مورد و نورث ایست ۲۰ مورد بوده است.

از نظر دسته‌بندی، این سازمان ۳۸۷ شکایت از رفتار توهین‌آمیز، ۵۲ مورد تهدید، ۴۹ حمله، ۴۶ عمل خرابکاری، ۴۰ مورد تبعیض، ۲۸ مورد سخنان نفرت انگیز و ۱۱ مورد شکایت از ادبیات ضد اسلامی دریافت کرده است.

تل ماما همچنین اعلام کرد در حالی که در فضای مجازی، ما ۸۱۹ مورد را ثبت کردیم که شامل الگوهای رفتاری نژادپرستانه و غیرانسانی تا دعوت به خشونت علیه مسلمانان از سوی برتری‌طلبان سفیدپوست و طرفداران راست افراطی با دستاویز تئوری توطئه یا زدن انگ تروریستی به مسلمانان بوده است.

ما به ارتباط با نیروهای پلیس مختلف در سطح ملی، از جمله پلیس Met Police و پلیس حمل و نقل بریتانیا در رابطه با جنایات مختلف نفرت ادامه می‌دهیم.

Tell Mama از مساجد و مراکز اسلامی خواست تا دستورالعمل‌های مشاوره ایمنی مساجد را دانلود و از خدمات مشاوره امنیتی مساجد استفاده کنند.

انتهای پیام

منبع: ایکنا