حمایت واتیکان از تامین سلاح برای اوکراین

واتیکان:

0 99

Visits: 3

کاردینال پیترو پارولین، مرد شماره ۲ واتیکان می‌گوید که تامین سلاح برای اوکراین برای کمک به این کشور در برابر تجاوز روسیه تحت شرایط خاصی از نظر اخلاقی مشروع به شمار می‌رود.

به گزارش فاران نیوز، کاردینال پیترو پارولین، مرد شماره ۲ واتیکان می‌گوید که تامین سلاح برای اوکراین برای کمک به این کشور در برابر تجاوز روسیه تحت شرایط خاصی از نظر اخلاقی مشروع به شمار می‌رود.  

به گزارش فاران نیوز، کاردینال پارولین در حاشیه کنفرانسی در رم خطاب به خبرنگاران اظهار کرد: «در صورت تجاوز، حق دفاع مسلحانه وجود دارد.»

وی همچنین بیان کرد که این حق تحت شرایط خاصی در کتاب تعالیم کلیسای کاتولیک رومی گنجانده شده است.

پیشتر پاپ فرانسیس رئیس کلیسای واتیکان و رهبر کاتولیک‌ های جهان گفت که به اتمام جنگ میان روسیه و اوکراین در آینده نزدیک امیدوار نیست.

چندی پیش رهبر مسیحیان کاتولیک جهان همچنین در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود خواستار دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در شهر مسکو در راستای تلاش برای متوقف کردن جنگ در اوکراین شده، اما در قبال این درخواست پاسخی دریافت نکرده است.

راشا تودی گزارش داد، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهانی در گفتگو با یک روزنامه ایتالیایی گفته بود، ممکن است تحرکات ناتو در شرق اروپا عامل اصلی حمله روسیه به اوکراین باشد.

 

انتهای پیام

منبع: ایرنا