در قضیه فلسطین بی‌طرف نیستیم

سر اسقف مسیحیان ارتدوکس در قدس:

0

Views: 1

 

سر اسقف مسیحیان ارتدوکس در قدس اشغالی با تأکید بر دفاع از قضیه فلسطین، بیان کرد: ما درخصوص قضیه فلسطین و به‌ویژه درباره قدس و اشغالگران بی‌طرف نیستیم.

به گزارش فاران نیوز، «مطران عطا الله حنا» سر اسقف مسیحیان ارتدوکس در قدس اشغالی عنوان کرد: قدس در هر چیزی هدف قرار گرفته و هیچ چیزی از آن مستثنی نیست، همانطور که مقدسات و اوقاف اسلامی هدف قرار گرفته شده‌اند، اوقاف و مقدسات مسیحی نیز هدف قرار گرفته شده‌اند.

 

عطاالله حنا اظهار کرد: همانطور که مسلمانانی که به مسجدالاقصی می‌روند مورد تعرض قرار می‌گیرند به مسیحیانی که به کلیسای «القیامه» می‌روند، تعرض می‌شود، و این اتفاق اخیرا در جریان مراسم جشن مسیحیان در روز پاک افتاد.

 

وی ادامه داد: ما درخصوص قضیه فلسطین و به‌ویژه درباره قدس بی‌طرف نیستیم. ما از این قضیه دفاع می‌کنیم و از قدس نیز دفاع می‌کنیم. چرا که زمانی‌که از این قضیه و از قدس دفاع می‌کنیم یعنی از تاریخ‌مان، از ایمان‌مان، از ریشه‌مان و از اصالت حضورمان در این منطقه مقدس از جهان دفاع می‌کنیم.

 

سر اسقف مسیحیان ارتدوکس در قدس اشغالی خاطرنشان کرد: قضیه فلسطین، قضیه‌ای است که ملت فلسطین، مسیحیان و مسلمانانش، را متحد می‌کند. این قضیه، قضیه تمام آزادگان جهان است.

 

عطاالله حنا در ادامه افزود: هر انسانی که متعهد به ارزش‌ها و اصول اخلاقی و انسانی است باید از مسئله فلسطین دفاع کند.

 

انتهای پیام

منبع: العالم