دشمن در فضای مجازی در حال دزدیدن عقاید جوانان ماست 

0

Views: 4

 

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: دشمن با هجمه های خود در فضای مجازی در حال دزدی عقاید جوانان بوده و با بیان های لطیف در حال تهی کردن باورهای دینی است. باید اعتقادات و باورها برای جوانان تبیین شود.

آیت الله علی نظری منفرد شامگاه پنجشنبه در جمع روحانیون گلستان بیان کرد: جهاد تبیین یکی از کلید واژه های مهم بوده که رهبر معظم انقلاب ما نگاه تیزبینانه خود به آن اشاره داشته و دارند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: برای اجرای جهاد تبیین نکته حائز اهمیت این است که باید از کجا شروع کنیم و مشکلات جامعه در چیست تا بتوانیم جهاد تبیین را به خوبی اجرا کنیم.

 

نظام جمهوری اسلامی برکات زیادی در کشور داشته است

 

استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی برکات زیادی در کشور داشته است. اما نباید خلا و مشکلات جامعه به واسطه این برکات نادیده گرفته شود. زیرا سبب به کمرنگ شدن باورها و اعتقادات خواهد شد.

 

وی افزود: در حال حاضر باورها و اعتقادات نسل جوان ما به خیال دشمنان کم رنگ شده و دشمن با حجم های خود در فضای مجازی در حال دزدی عقاید بوده و با بیان های لطیف در حال تهی کردن باورهای دینی است.

 

نظری منفرد اشاره کرد: باورهای دینی زیربنای شخصیت انسان بوده و اگر در زمان هشت سال دفاع مقدس ما شاهد ایثار و از خودگذشتگی و فداکاری و شهادت جمعی از جوانان ایرانی بودیم به دلیل وجود همین باورها و تعمیق آنها بود.

 

وی اظهار کرد: مکتب تشیع یک مکتب بالنده بوده و رهبر معظم انقلاب با بصیرت افزایی در بین مردم ایران و جهان سبب شده تا موج انقلاب اسلامی و مکتب تشیع در جهان گسترش پیدا کند.

 

استاد حوزه علمیه قم در ادامه گفت: برای اجرای جهاد تبیین ابتدا باید معارف دینی را با مهارت خاص به نسل جوان تبیین کنیم و در راه تبیین نباید جهاد کنیم.

 

وی تاکید کرد: تبیین نه تنها در حوزه دین و اعتقادات دینی نبوده بلکه برای ادای حق جهاد در راه خدا باید در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، دینی و غیره تبیین و جهاد انجام شود.

 

نظری منفرد با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله علوی گرگانی افزود: ایشان یکی از شخصیتهای وارسته و فاضل کشور بود و در مسیر حق تنها به تدریس بسنده نمی کرد و تبلیغ دین و مسائل اعتقادی را یک وظیفه شرعی دانست. یقین داشت و مسائل اعتقادی و سرنوشت انسان گره خورده و باید این مسائل برای مردم بازگو و تبیین شود.

 

استاد حوزه علمیه قم در خاتمه گفت: امروز جوانان ما در مسائل اعتقادی و عقاید دچار مشکل هستند که باید با صبر و حوصله در کنار دروس تحصیلی و یا دانشگاهی این مسائل بازگو تشریح و تبیین شود.

 

انتهای پیام

منبع: فارس