دعای پاپ فرانسیس برای پایان یافتن جنگ اوکراین

0

Views: 1

 

پاپ فرانسیس در این سفر با وجود پا درد شدیدی که از نکات جالب توجه این سفر بود در میان پناهندگان حضور یافت و به صحبت و همدردی با آنها پرداخت. او در میان پناهندگان اخیر آفریقایی که برای فرار از جنگ به اروپا پناهنده شده بودند حضور پیدا کرد. وی به آنها گفت که می توانند با مردم عادی اروپا ادغام شوند و جزو و مردم عادی باشند.

به گزارش فاران نیوز، به نقل از واشنگتن پست پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در روز آخر سفر خود به مالت برای پایان دادن به جنگ وحشیانه در اوکراین دعا کرده و با پناهندگان این جنگ ابراز همدردی نمود.

 

پاپ در این سفر با وجود پا درد شدیدی که از نکات جالب توجه این سفر بود در میان پناهندگان حضور یافت و به صحبت و همدردی با آنها پرداخت. او در میان پناهندگان اخیر آفریقایی که برای فرار از جنگ به اروپا پناهنده شده بودند حضور پیدا کرد. وی به آنها گفت که می توانند با مردم عادی اروپا ادغام شوند و جزو و مردم عادی باشند.

 

مالت با جمعیت حدود ۵۰۰ هزار نفر مدت‌ها است که در مرکزیت اروپا در مورد سیاست‌های مربوط به پناهندگان قرار گرفته است. گروه‌های بشردوستانه بارها مالت را به دلیل اینکه اجازه پهلو گرفتن به کشتی‌های پناهندگان را صادر نمی کند مورد انتقاد قرار داده اند. مالت علت این امر را افزایش شدید درخواست های پناهندگی بیان کرده و معتقد است که این کشور دیگر ظرفیت کافی برای پناه دادن به مهاجران را ندارد و وقت آن رسیده است که کشورهای بزرگتر این بار را به دوش بکشند.

دیدار پاپ با مهاجران

در این راستا در هفته اخیر یک گروه کمک رسان آلمانی از مالت خواسته است که به ۱۰۶ مهاجری که در سواحل لیبی آنها را نجات داده‌اند خدمات رسانی کند. مالت با این درخواست مخالفت کرد و روز شنبه شهردار پالرمو_سیسیل اعلام کرد که این شهر آماده استقبال از این مهاجران است.

 

در حالی که پاپ فرانسیس رفتار کلی مالت در مورد پناه دادن به مهاجران را تحسین کرد، اما برخی از مهاجران در دیداری که با پاپ در مرکز خدمات صلح اجتماعی داشتند ابراز نارضایتی نموده و بیان کردند که سالها منتظر بوده اند تا به درخواست پناهندگی آنها رسیدگی شود. پناهندگان عنوان کردند که مالت با آنها برای پیوستن به مردم عادی این سرزمین همکاری نمی‌کند.

 

در میان پناهندگان، مهاجرین اوکراینی نیز حضور داشتند که در جنگ اخیر با روسیه مجبور به مهاجرت به مالت شده‌اند. پاپ فرانسیس به اظهارات برخی از پناهندگان گوش داده و با آنها ابراز همدردی نمود. در نهایت پاپ در بزرگترین رویداد مالت که دیدار با حدود بیست هزار نفر بود در آخرین دعای خود از مومنان خواست به تراژدی انسانی که در اکراین رخ داده است توجه بیشتری نشان دهند. وی بیان کرد که در این جنگ وحشیانه مردم در زیر بمباران هستند.

 

انتهای پیام

منبع: واشنگتن پست