رئیس عشیره آل صرخه با آیت الله سیستانی بیعت کرد

0

Views: 6

 

 

شیخ علی الصکبان رئیس عشیره آل صرخه به نمایندگی از طرف تمامی فرزندان عشیره با آیت الله سید علی حسینی سیستانی بیعت کرد.

به گزارش فاران نیوز، شیخ علی الصکبان رئیس عشیره آل صرخه و رؤسای عشیره آل برجس و الصوایح و اللبیبات از طرف تمامی فرزندان عشیره با آیت الله سید علی حسینی سیستانی بیعت کردند.

 

این عشیره به موارد زیر اشاره کردند:

اول، عشیره آل صرخه یکی از شاخه های قبیله الفضول از بنی لام است و ما نوشته رسمی از سوی شیخ غضبان البنیه شیخ ارشد بنی لام را داریم.

 

دوم، ما از عوام الناس بوده و از سادات و فرزندان حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نیستیم.

 

سوم، ما تاکید می نماییم که محمود الصرخی را سال ۱۹۹۹ به دلیل فسق و مشکلات اخلاقی از عشیره بیرون کردیم.

 

چهارم، محمود الصرخی، بعثی بوده و علاوه بر همکاری به عنوان نماینده امنیتی در زمان سبعاوی ابراهیم الحسن، به نوشتن گزارش های حزبی مشغول بوده است.

 

پنجم، سبعاوی برخی از نمایندگان امنیتی از جمله محمود الصرخی را از جنوب عراق، با هدف جاسوسی و نوشتن گزارش برای تحصیل در حوزه علمیه فرستاد تا بعد از شکست تمامی برنامه های سازمان اطلاعات، به برنامه جدیدی روی بیاورد.

 

ششم، به این دلیل که نمایندگان سبعاوی مورد اعتماد هیچ کس نبودند، حوزه علمیه و رئیس آن آیت الله سیستانی، آنها را نپذیرفتند و برنامه ریزی آنها در ضربه زدن به حوزه علمیه با شکست مواجه شد.

 

گفتنی است، علی موسی عاکول کاظم المسعودی» خطیب مسجد «الفتح المبین» در شهرستان «الحمزه الغربی» در استان بابل که از پیروان «محمود الصرخی» است، جمعه پیش در جریان سخنرانی خطبه‌های نماز جمعه این مسجد، خواستار تخریب کلیه مرقدها و قبور و مزار انبیاء و امامان و شخصیت‌های دینی شد. این مسئله با محکومیت و اعتراض شدید مردمی و سیاسی در عراق همراه شد و علاوه بر تظاهرات‌ و تجمع مقابل دفاتر جماعت الصرخی، موجی علیه این اظهارات در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد.

 

انتهای پیام

منبع: شیعه نیوز