رهبر اسقف های آلمان از پاپ فرانسیس ابراز ناامیدی کرد

Bishop Georg Bätzing, president of the German bishops' conference, is pictured at the annual St. Michael's reception in Berlin Sept. 27, 2021. In an address at the conference, Bishop Bätzing criticized the Vatican's stance of refusing blessings for same-sex couples and the way it has dealt with German bishops embroiled in covering up sexual abuse in their dioceses. His speech was delivered in the presence of some 200 faith representatives and politicians, including German Chancellor Angela Merkel. (CNS photo/Fabian Sommer, KNA pool)
0 100

Visits: 5

 

 

باتزینگ رهبر اسقف های آلمان علاوه بر انتقاد از آموزه‌های کلیسا نسبت به عملکرد پاپ فرانسیس ابراز ناامیدی کرد.

به گزارش فاران نیوز، رئیس کنفرانس اسقف‌های آلمان روز یکشنبه در مورد آموزه‌های کلیسا و عملکرد پاپ فرانسیس ابراز ناامیدی کرده و اعلام کرد؛ آموزه‌های کلیسا به ویژه در مورد مسائل مربوط به همجنس‌گرایی باید تغییر داده شود.

اسقف گئورگ باتزینگ، در مصاحبه‌ای از عبارات «ناامیدی از پاپ، البته در معنای فریب» استفاده کرد که در توضیح این مساله افزود: پاپ، حتی در کلیسای کاتولیک، با وجود تمام اختیاراتی که دارد، کسی نیست که بتواند کلیسا را از سر به پا دگرگون کند، این همان چیزی است که ما می‌خواهیم.

وی ادامه داد: او هر کاری را که بتواند انجام می‌دهد، یعنی او در حال آغاز فرایندی است که در رابطه با آن سوالات زیادی بر روی میز گذاشته می‌شود. آیا در مجمع جهانی ۲۰۲۳ همه گروه‌ها مجاز به شرکت کردن هستند؟ آیا LGBTQ می‌توانند در این مراسم شرکت کنند؟ او همیشه از کلمه «همه» استفاده کرده است.

اسقفِ لیمبورگ، در غرب آلمان، در مصاحبه‌ای گفت: من معتقدم که تصویر نهایی ما از خدا و انسان، تبعیض علیه همجنس‌گرایان است. این موضوع نباید به عنوان یک ممنوعیت در نظر گرفته شود، به همین دلیل باید با احترام کامل با این افراد برخورد شود.

وی همچنین به خروج اخیر یک کشیش‌ از کلیسا به دلیل مخالفت با نوع برخورد با همجنس‌گرایان اشاره کرد و گفت: آندریاس استورم که نایب رئیس اسقف اسپایر بود، خواستار تغییر در آموزه‌های کلیسا در مورد همجنس‌گرایان بود و به همین دلیل نیز با اشاره به ناامیدی ناشی از عدم تغییر در رفتار کلیسا، به ویژه در مورد جنسیت و انتصاب زنان، از کلیسا خارج شد.

باتزینگ، رهبر اسقف های آلمان در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است رفتاری مشابه در پیش بگیرد، افزود: اگر به این تصور برسد که هیچ چیز هرگز تغییر نخواهد کرد، به کلیسا پشت خواهد کرد. اما در حال حاضر احساس می‌کنم تغییراتی در حال رخ دادن است.

مترجم: حامد حبیب زاده

انتهای پیام

منبع: ردنا