رهبر یک کلیسای انجیلی مکزیک به جرم آزار جنسی محکوم شد

کلیسای انجیلی
0

Views: 3

رئیس یک اَبَر کلیسای انجیلی مستقر در مکزیک که ادعا می کند حدود 5 میلیون پیرو در سراسر جهان دارد، روز چهارشنبه در دادگاه لس آنجلس به دلیل آزار جنسی سه دختر به 16 سال و هشت ماه زندان محکوم شد. این سه دختر که اکنون جوان شده‌اند ضمن محکوم کردن حکم دادگاه آمریکا اعلام کردند با آنان هیچ مشورتی در مورد این پرونده نشده است.

به گزارش فاران نیوز، به نقل از رویترز؛ رئیس یک اَبَرکلیسای انجیلی مستقر در مکزیک که ادعا می کند حدود 5 میلیون پیرو در سراسر جهان دارد، روز چهارشنبه در دادگاه لس آنجلس به دلیل آزار جنسی سه دختر به 16 سال و هشت ماه زندان محکوم شد. این سه دختر که اکنون جوان شده‌اند ضمن محکوم کردن حکم دادگاه آمریکا اعلام کردند با آنان هیچ مشورتی در مورد این پرونده نشده است.

ناسون واکین گارسیا، 53 ساله، سه روز قبل از محاکمه شدنش در مورد 23 فقره جنایت جنایت جنسی علیه کودکان، از جمله اتهامات متعدد تجاوز جنسی، توطئه برای شرکت در قاچاق انسان و پورنوگرافی کودکان، دفاعیات خود را اعلام کرد. این حکم با تفاوت متهم با دادگاه به دست آمده و متهم برای کاهش میزان مجازات خود اتهاماتش را پذیرفته است.

این رئیس کلیسای انجیلی کودک آزار به این بهانه که هرگونه مخالفت با او، مخالفت با خداوند است؛ کودکان را به وادار به عمل جنسی می‌کرده است.

گفتنی است عمده پرونده‌های جنسی مطرح شده در دنیای مسیحیت مربوط به کلیسای کاتولیک است؛ جایی که پرونده‌های بسیار قدیمی از آزار کودکان و زنان راهبه در کشورهای آمریکا، آفریقای جنوبی، فرانسه، استرالیا، شیلی و آرژانتین وجود دارد.

خبر اصلی را در رویترز ببینید

انتهای پیام

منبع: شفقنا