رژیم سعودی باید به خاطر ترویج وهابیت عذرخواهی کند

رژیم سعودی
0

Views: 2

جهان می‌بایست از آل سعود بخواهد از جهانیان به دلیل جنایت بزرگی که علیه بشریت مرتکب شده عذرخواهی کند. و حتی این رژیم را تحت تعقیب و به پرداخت غرامت به قربانیان سرطان وهابیت، تحت فشار قرار دهد.

«سرمایه گذاری عربستان سعودی در مدارس و مساجد جهان به دوره جنگ سرد باز می‌گردد. آن زمان که هم‌پیمانان از ما خواستند اموالمان را برای جلوگیری از نفوذ اتحاد جماهیر شوروی در جهان اسلام به کار ببریم. دولت‌های متوالی در عربستان سعودی مسیر را اشتباه رفته‌اند. اکنون زمان آن رسیده است که هر چیز سر جای خود قرار گیرد». این سخنان، بخشی از اظهاراتی است که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی آن را در مارس ۲۰۱۸ در گفتگو با روزنامه واشنگتن پست مطرح نموده است.

این اظهارات بن‌سلمان اعترافی آشکار و صریح مبنی بر مسئولیت حکومت آل سعود در گسترش سرطان وهابیت است که جهان را همچنان به خاک و خون می‌کشد. او همچنین از مزدوری سعودی برای خدمت به طرح و توطئه‌های آمریکایی، غربی و صهیونیستی که جهان عرب و اسلام را هدف قرار داده پرده برداشت.

جامعه جهانی باید از رژیم سعودی غرامت بگیرد

دلیلی که باعث شد بار دیگر به این اعتراف علنی یک مقام ارشد حکومت سعودی به نقش کشورش در شیوع سرطان وهابیت در جهان بپردازیم، جنجال‌هایی بود که مقامات این رژیم اخیرا به دنبال اظهارات جورج قرداحی، وزیر اطلاع رسانی لبنان که تجاوز به یمن را «جنگی پوچ» خوانده مطرح کرده‌اند. جنجال هایی که به درخواست و دستور هم پیمانان سعودی در واشنگتن و تل‌آویو مطرح شده است. به نحوی که ریاض از لبنان خواسته بابت این اظهارات وزیر قرداحی رسما از آن عذرخواهی نماید.

اگر قرار باشد کسی از جامعه جهانی و به ویژه ملت‌های عربی و اسلامی عذرخواهی کند. آن رژیم آل سعود است که پشت تمام فجایعی که بر جهان اسلام وارد شده قرار دارد. فجایعی که یمن، سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان، سودان، لیبی، الجزایر، نیجریه و بسیاری از کشورهای آسیایی آفریقایی و اروپایی را به دلیل شیوع وهابیت که آل‌سعود صادر کرده _طبق اظهارات بن سلمان_ در نوردیده است.

اگر نفاق و تحریک غرب به ویژه آمریکا نبود جامعه جهانی به راحتی این اظهارات و اعترافات علنی ولیعهد سعودی را نادیده نمی‌گرفت. جهان می‌بایست از آل سعود بخواهد از جهانیان به دلیل جنایت بزرگی که علیه بشریت مرتکب شده عذرخواهی کند. و حتی این رژیم را تحت تعقیب و به پرداخت غرامت به قربانیان سرطان وهابیت، تحت فشار قرار دهد.

انتهای پیام

منبع: العالم