سایت حوزه علمیه دارالعلوم در هند مسدود شد

0

Views: 8

گروه مذهبی پاکستان علیه مسدود شدن سایت حوزه علمیه دارالعلوم دیوبند در هند واکنش نشان داد.

گروه مذهبی پاکستان علیه مسدود شدن سایت حوزه علمیه دارالعلوم دیوبند در هند واکنش نشان داد.

بر اساس گزارش رایزن فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد گروه اهل سنت دیوبند پاکستان در برابر دستور مسدود نمودن وب سایت حوزه علمیه دارالعلوم دیوبند در هند واکنش شدیدی را از خود نشان داده و اقدام دولت هند را محکوم کردند.

بر اساس گزارش روزنامه پاکستان فتوایی از سوی حوزه علمیه دارالعلوم دیوبند هند صادر شد که بر اساس آن فرزندخوانده نمی‌تواند از حقوق یک کودک واقعی برخوردار شود‌. با توجه به این موضوع کمیسیون ملی حمایت از حقوق کودکان (NCRRCP) در هند اعلام کرد فتوای صادره نقض قانون کشور است. از سوی کمیسیون فوق به حوزه علمیه یاد شده دستور صادر شده است تا وب سایت خود را با تکمیل تحقیقات تعطیل کند.

لازم به ذکر است حوزه علمیه دارالعلوم دیوبند در فتوای خود گفته است فرزندخواندگی حرام نیست اما قانون، حقوق فرزند واقعی را در مورد وی اجرا نمی کند. همچنین دارابودن حجاب شرعی پس از بلوغ وی نیز لازم است. در ادامه این فتوا آمده است که فرزندخوانده هیچ سهمی از دارایی نخواهد داشت و این فرزند در هیچ صورت ارث نخواهد برد.

از سوی دیگر آخیلش سینگ، قاضی دادگستری ناحیه سحارانپور، طی بررسی این پرونده گفت: به حوزه علمیه دارالعلوم دیوبند دستوری برای مسدود شدن سایت صادر نشده است. بلکه دستور داده شده است که نشانی فتواهای بحث برانگیز را در فضای مجازی تا تکمیل تحقیقات حذف کند.

ملاحظه: جامعه اهل سنت دیوبندی پاکستان وابسته به حوزه علمیه دارالعلوم دیوبند هند می باشد. پیروان مکتب دیوبندی پاکستان در خصوص تمام مسائل دینی و شرعی خود از حوزه علمیه دارالعلوم دیوبند هند استفاده می کنند. لذا هر اقدام دولت هند بر علیه حوزه علمیه یادشده باعث نگرانی پیروان مکتب دیوبندی پاکستان نیز می گردد.

 

انتهای پیام

 

منبع: شبستان