سفر دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به پاکستان

تقریب مذاهب اسلامی
0

Views: 4

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و اعضای هیئت جمهوری اسلامی ایران با وزیر امور مذهبی پاکستان دیدار و طرفین پیرامون همکاری دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و مسائل جهان اسلام تبادل نظر کردند.

حجت الاسلام و المسلمین «حمید شهریاری» در سومین روز از سفر خود به پاکستان (سه‌شنبه) در شهر اسلام آباد با «پیر نورالحق قادری» وزیر امور مذهبی پاکستان دیدار کرد.

در این نشست مولوی «نذیر احمد اسلامی» نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری، «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران در پاکستان و «احسان خزایی» رایزن فرهنگی کشورمان حضور داشتند.

طرفین آخرین تحولات مربوط با روابط دوجانبه ایران و پاکستان، مناسبات فرهنگی و دینی دو کشور، وضعیت منطقه به ویژه مسائل پیرامون فلسطین و جهان اسلام را مورد بررسی قرار دادند.

دیدار با رهبر ارشد شیعیان و رئیس حزب تحریک اسلامی  و علمای اسلامی

وزیر امور مذهبی پاکستان با ابراز خرسندی از حضور هیئت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در اسلام‌آباد از تلاش‌های این نهاد اسلامی در راستای هم افزایی میان علمای جهان اسلام و تحکیم همبستگی میان ملل مسلمان از جمله ایران و پاکستان قدردانی نمود.

وی بر تعهد پاکستان برای تعمیق روابط نزدیک به جمهوری اسلامی ایران، تبادل هیئت‌های مذهبی و نخبگان دینی از جمله تعویض گردشگری زیارتی از پاکستان به اماکن مذهبی ایران تاکید.

اعضای هیئت کشورمان امروز با علامه «سید ساجد علی نقوی» رهبر ارشد شیعیان و رئیس حزب تحریک اسلامی و همچنین مسئولان شورای علمای شیعه پاکستان نیز دیدار کردند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب برای شرکت در برنامه‌های مختلف از جمله دیدار با برخی مقامات دینی و علمای ارشد مذاهب اسلامی پاکستان یک شنبه گذشته وارد اسلام‌آباد شد.

سفر به شهرهای لاهور و کراچی جهت شرکت در نشست های تقریبی و رایزنی با رهبران مذهبی پاکستان از دیگر برنامه‌های دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خواهد بود.

انتهای پیام

منبع: العالم