اختصاص شعبه ویژه حل اختلاف هموطنان زرتشتی

0

Views: 5

 

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران با اشاره به این موضوع که اعضای شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌ های هموطنان زرتشتی از هم کیشان آنها هستند، گفت: در صورت تقاضای سایر هموطنان اقلیت مذهبی، شورای حل اختلاف استان تهران آمادگی کامل برای اختصاص شعبه ویژه را دارد.

به گزارش فاران نیوز، غلامرضا مهدوی در رابطه با عملکرد شورا‌های حل اختلاف رسیدگی به پرونده‌های اقلیت‌های مذهبی، بیان کرد: سال گذشته یک شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های هموطنان زرتشتی در محل انجمن زرتشتیان شهر تهران مستقر شد.

 

وی با اشاره به این موضوع که اعضای شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های هموطنان زرتشتی از هم کیشان آنها هستند، عنوان کرد: در صورت تقاضای سایر هموطنان اقلیت مذهبی، شورای حل اختلاف استان تهران آمادگی کامل برای اختصاص شعبه ویژه را دارد.

 

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، تشکیل شعبات ویژه رسیدگی برای اقلیت‌های دینی را در جهت تسهیل رسیدگی به امور این افراد دانست و ادامه داد: تشکیل این شعبات مانع از مراجعه آنها به سایر مجتمع‌ های شورای حل اختلاف و یا مراجع قضایی برای رسیدگی به مشکلات حقوقی و قضایی آنهان نیست.

 

مهدوی با بیان این که در شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های هموطنان زرتشتی به اختلافات خانوادگی، مالی و غیرمالی آنان رسیدگی می‌شود، ادامه داد: معمولاً تمامی پرونده‌های ورودی به این شعبه با صلح و سازش مختومه می‌شوند.

 

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، صرف وجود شعبات اختصاصی در جایگاه‌های خاص از جمله اقلیت‌ها، اتحادیه‌ها و اصناف را بازدارنده دانست و ابراز کرد: چه بسا با مراجعه مردم به این شعبات بدون نیاز به تشکیل پرونده و با انجام مذاکرات شفاهی، مسائل و مشکلات آنها با مصالحه طرفین حل و فصل شود.

 

انتهای پیام

منبع: ایرنا