شهرک‌سازی در «النقب» برای یهودیان آواره اوکراینی

0

Views: 3

بخش شهرک سازی سازمان جهانی صهیونیسم از آغاز اقدامات خود به منظور ساخت شهرک‌هایی در «النقب» برای یهودیان آواره اوکراینی خبر داد.

بخش شهرک‌سازی سازمان جهانی صهیونیسم اعلام کرد تحرکاتی به منظور ساخت هزار واحد مسکونی برای یهودیان آواره اوکراینی را آغاز کرده است.

 

بر اساس گزارش خبرگزاری شهاب، «یاشار مرلینگ» رئیس بخش شهرک‌سازی این سازمان گفت، چند هفته قبل از آغاز درگیری ها در اوکراین، طرحی مفصل برای ایجاد منازل موقت برای خانواده های یهودی اوکراینی که قصد مهاجرت به فلسطین اشغالی دارند، ارائه کرده است.

 

در ادامه این گزارش آمده این طرح شامل ساخت واحدهای مسکونی از ۵۵ متر تا ۹۰ متر مربع برای مهاجران یهودی اکراینی است. قرار است واحدهای مذکور در نزدیکی مرزهای شمالی در النقب، وادی عربه، وادی الینابیع، در بیسان و وادی اردن ساخته شود.

 

منطقه بیابانی النقب در مناطق اشغالی ۱۹۴۸ واقع است و حدود ۱۴ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و قبایل عرب به دلیل تبعیض نژادی رژیم صهیونیستی در شرایط معیشتی سخت و امکانات اندک در آنجا زندگی می کنند.

 

رژیم صهیونیستی اخیراً به منظور یهودی سازی مناطقی از النقب اقدام به حفاری ها و تخریب املاک ساکنان عرب آنجا کرده و با اعتراض گسترده آنها روبه‌رو شده است.

ششمین روز از عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در حالی برگزار می‌شود که هیئت روس و اوکراینی در شهر گومل بلاروس روز دوشنبه پس از جنجال‌هایی با یکدیگر نشست برگزار کردند. هیئت روس خلع سلاح اوکراین را شرط توافق با کی‌ف مطرح کرد و ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین نیز اعلام کرد که برای تفاهم با روسیه خواهان آتش بس فوری و خروج نظامیان روس از قلمرو اکراین است.

 

انتهای پیام

منبع: العالم