شیخ کاظم العمری از زندان آل‌سعود آزاد شد

0

Views: 24

 

حجت الاسلام کاظم العمری، یکی از چهره‌های سرشناس شیعیان مدینه منوره از زندان حکومت آل سعود آزاد شد. این شخصیت سرشناس شیعه در بهمن ماه سال گذشته (سال 1400) بازداشت شده بود ولی دلیل آن مشخص نشد.

به گزارش فاران نیوز، حجت الاسلام والسلمین شیخ «کاظم العمری» چهره سرشناس شیعیان مدینه منوره از زندان آل سعود آزاد شد. وی فرزند مرحوم آیت الله شیخ «محمدعلی العمری» است.

این شخصیت سرشناس شیعه در بهمن ماه سال گذشته (سال 1400) بازداشت شده بود ولی دلیل آن مشخص نشد.

 

شیخ کاظم العمری وکیل مراجع عظام تقلید در مدینه منوره است و فعالیت سیاسی ندارد. وی در تابستان سال ۱۳۸۹ نیز به مدت ۲۰ روز از سوی نیروهای امنیتی سعودی بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شده بود.

آزادی شیخ کاظم عمری در آن زمان هنگامی صورت گرفت که تعداد زیادی از چهره های دینی، سیاسی و نیز فعالان شیعه از شهرهای مختلف عربستان سعودی با مقامات و مسوولان دولتی عربستان مذاکره کرده و خواستار آزادی فوری او شده بودند.

گفتنی است، نيروهای امنيتی عربستان سعودی كه هيچ يهانه‌ای برای دستگيری اين روحانی شيعه پیدا نکرده بودند، او را به دلیل اجازه به فعاليت دستفروش‌های دوره گرد در مزرعه شخصی‌اش و همچنین به بهانه مخالفت با قوانين شهرداری بازداشت كردند. اين نيروهای امنيتی با حمله به مزرعه شیخ العمری، درب های خانه او را شكسته و وارد آن شدند. نیروهای امنیتی آل سعود علاوه وارد کردن خسارت، تابلوها و علم های مزين به نام مبارک اهل بيت(ع) را پاره كردند.

انتهای پیام

منبع: ابنا