شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی، دو روی یک سکه هستند

سید ابراهیم رئیسی در دیدار علمای اهل سنت:

0

Views: 7

 

رئیس جمهور گفت: باید مراقب نفوذ تفکرات تکفیری و سلفی در کشور باشیم؛ شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی، دو روی یک سکه و هر دو ضد وحدت جهان اسلام هستند.

به گزارش فاران نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی در دیدار جمعی از علما و روحانیون اهل سنت، با اشاره به تلاش‌های جدی دولت برای رفع مشکلات معیشتی مردم، اظهار داشت: دولت به دغدغه‌های مردم که به روحانیون منتقل می‌شود، توجه و برای رفع این مشکلات، تلاش می‌کند.

رئیس جمهور با تشریح وضعیت کشور در زمان آغاز به کار دولت سیزدهم، گفت: کسری بودجه نزدیک به ۵۰۰ هزار میلیاردی، باقی‌ماندن بدهی ماهانه ۱۰ هزار میلیاردی، درگذشت نزدیک به ۷۰۰ تن در روز با ویروس منحوس کرونا، وجود تورم بی‌سابقه، تزریق رانتی ارز ۴۲۰۰ تومانی به بازار و وضعیت نامطلوب ذخایر کالای اساسی در کشور از موضوعاتی بود که دولت در روز‌های آغاز به کار خود با آن‌ها درگیر بود.

سید ابراهیم رئیسی، یکی از مشکلات کشور را نحوه پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی دانست و اظهار داشت: بخش‌عمده‌ای از آنچه تحت عنوان ارز ترجیحی پرداخت می‌شد، در خدمت جریان فساد و رانت بود. در واقع هم هدررفت منابع کشور را داشتیم، هم یارانه‌ها به مردم نمی‌رسید؛ لذا به منظور جلوگیری از ادامه این وضعیت، تصمیم گرفته شد این مبلغ به جای پرداخت به حلقه نخست تأمین کالا یعنی واردکننده‌ها به حلقه پایانی و اصلی، یعنی خود مردم و مصرف کنندگان، داده شود.

رئیس جمهور با تأکید بر این‌که پرداخت ۴۰۰ هزار تومان به صورت ماهیانه به هر فرد کار سختی است، اما کارشناسان این روش را گامی برای نزدیک شدن به عدالت و رفع فقر مطلق می‌دانند، گفت: این کار، همه عدالت نیست، بلکه یک گام برای عادلانه‌تر شدن وضعیت اقتصادی است.

سید ابراهیم رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه مهم هموطنان و علمای اهل سنت در تاریخ کشور، اظهار داشت: شما علما و اندیشمندان در بلاد خود، منشأ خدمات بسیاری هستید و سال‌ها است که شیعه و سنی در ایران اسلامی با یکدیگر زندگی می‌کنند.

رئیس جمهور به درخواست برخی از علمای اهل تسنن برای استفاده بیشتر از آنها در سمت‌های مدیریتی اشاره کرد و گفت: استفاده از شایستگان، موضوعی مهم و ضروری بوده و ملاک برای دولت، کارآمدی است؛ به هر استان که می‌روم، بر استفاده از نیروی بومی در آن استان تأکید دارم.

سید ابراهیم رئیسی، همچنین بر ضرورت سامان‌دهی به وضعیت کوله‌بران و سوخت‌بران تأکید کرد و اظهار داشت: اگر در گذشته، درآمد‌های مرزی به مرزنشینان داده می‌شد و بازارچه‌های مرزی فعال می‌شدند، شاهد مشکلات فعلی مرزنشینان نبودیم؛ به وزیر کشور دستور داده‌ام که نسبت به فعال شدن بازارچه‌های مرزی تعطیل شده، اقدام کند.

رئیس جمهور در بخش دیگر از سخنان خود، به موضوع رشد جریان‌های تکفیری در منطقه اشاره کرد و گفت: باید مراقب نفوذ تفکرات تکفیری و سلفی در کشور باشیم. شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی، دو روی یک سکه و هر دو ضد وحدت جهان اسلام هستند؛ وحدت برای جمهوری اسلامی ایران، یک راهبرد است، نه یک موضوع تاکتیکی.

انتهای پیام