ضرورت تبیین تمایز دیدگاه شیعه با طالبان در فریضه امر به معروف

شیعه
0

Views: 3

 

 

رئیس شورای علمای شیعه افغانستان از پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر بازدید کرد. و دیدگاه طالبان را نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر افراطی عنوان کرد که همین امر باعث ایجاد ذهنیت غلط در مردم و شهروندان افغانی شده است.

 

حجت الاسلام محمد هاشم صالحی افغانی پس از بازدید از پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر در جلسه با حجت الاسلام رضوی مهر رئیس پژوهشکده عنوان کرد: با توجه به دیدگاه افراطی که طالبان به فریضه امر به معروف و نهی از منکر دارند که همین امر باعث ایجاد ذهنیت غلط در مردم و شهروندان افغانی شده است. خواستار تبیین تمایز دیدگاه شیعه با طالبان در فریضه امر به معروف و نهی از منکر هستیم.

 

رئیس شورای عالی شیعیان افغانستان بیان کرد: پژوهشکده ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند در بحث تبیین دیدگاه درست این دو فریضه به حوزه‌های علمیه و علمای افغانستان کمک نماید.

 

در ادامه جلسه حجت الاسلام رضوی مهر رئیس پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر ضمن خیرمقدم گزارشی از فعالیت‌های پژوهشکده را ارائه داد.

 

در انتهای جلسه تفاهمنامه‌ای بین پژوهشکده ستاد امر به معروف و نهی از منکر و شورای عالی شیعیان افغانستان در راستای تولید محتوا برگزاری دوره‌های آموزشی و پشتیبانی علمی از طلاب اساتید علما و حوزه‌های علمیه افغانستان به امضای دو طرف رسید.

 

انتهای پیام

 

منبع: مهر