طالبان: زنان شاغل باید خود را با یک پتو بپوشانند

0

Views: 1

طالبان از زنان شاغل در ادارات دولتی خواست با هرچه دارند خود را بپوشانند حتی یک پتو.

پلیس مذهبی طالبان گفت که زنان شاغل در ادارات دولتی افغانستان باید خود را بپوشانند _حتی در صورت لزوم با یک پتو_ در غیر این صورت ممکن است شغل خود را از دست بدهند. مشخص نیست این شیوه نامه جدید برای زنان افغانستان چرا صادر شده زیرا زنان در این کشور و هر صورت پوشیده هستند.

 

به گزارش فرانس ۲۴ پلیس مذهبی طالبان روز سه شنبه گفت که زنان شاغل در ادارات دولتی افغانستان باید خود را بپوشاند حتی در صورت لزوم با یک پتو. روز سه شنبه وزارت امر به معروف و نهی از منکر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که زنان تا زمانی که پوشش مناسبی ندارند سر کار نرود و در صورت رعایت نکردن و دستورالعمل ها ممکن است اخراج شوند.

 

وزارت امر به معروف و نهی از منکر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که زنان تا زمانی که پوشش مناسبی ندارند سر کار نرود و در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌ها ممکن است اخراج شوند.

 

محمدصادق عاکف مهاجر سخنگوی وزارت خانه امر به معروف و نهی از منکر گفت: آنها می توانند حجاب را آن طور که می خواهند رعایت کنند. اما وقتی از او پرسیده شد که آیا این بدان معناست که آنها باید برقع را که طالبان در زمان حکومت قبلی خود اجباری کرده بودند بپوشند، از تایید این موضوع خودداری کرد و گفت که آنها می‌توانند هر نوع حجاب دیگری داشته باشند. این به آنها بستگی دارد اما آنها باید به درستی (حتی یک پتو) لباس بپوشند.

 

انتهای پیام

 

منبع: شفقنا