طرح حمله داعش به مسجد شیعیان در شیکاگو خنثی شد

0

Views: 2

 

چند نوجوان وابسته به داعش در شیکاگو که قصد داشتند به مسجد شیعیان حمله کنند، توسط اف‌بی‌آی دستگیر شدند و نقشه ی آن خنثی شد.

به نقل از «الدستور»، دفتر تحقیقات فدرال آمریکا بر اساس اسناد دادگاهی که به تازگی منتشر شده است اعلام کرد که نوجوانان آمریکایی با الهام از داعش حمله‌ای را به مسجد شیعیان در شیکاگو طراحی کردند.

 

دفتر تحقیقات فدرال آمریکا اعلام کرد که یک جوان ۱۸ ساله اهل مین و دو جوان زیر سن قانونی حمله‌ای را با الهام از داعش به یک مسجد شیعیان در منطقه شیکاگو طراحی کردند که قرار بود در پایان ماه مارس انجام شود.

 

بر اساس بررسی‌ها خاویر پلکی و یک نوجوان ۱۷ ساله و یک نوجوان ۱۵ ساله اهل کنتاکی و منطقه شیکاگو از طریق اینستاگرام و چت ارتباط برقرار کردند. آنها در اواخر ماه مارس برای حمله به مسجد شیعیان برنامه‌ریزی کردند.

 

پیلکی در یازدهم ماه فوریه بازداشت شد و به داشتن یک دستگاه خرابکاری ثبت نشده متهم شد.

 

بر اساس این طرح، پیلکی قرار بود اسلحه گرم و مهمات به شیکاگو بیاورد و ظاهراً به یکی از همدستانش گفته بود که یک وسیله انفجاری ساخته است تا افراد بیشتری را بکشد. پیلکی و نوجوان دیگری که خارج از شیکاگو زندگی می کردند باید یک دستگاه منفجره با خود می بردند و در قطار یا اتوبوس با شریک سوم خود قبل از انجام حمله قرار ملاقات گذاشته بودند.

 

طبق مدارک دادگاه، یکی از نوجوانان توضیح داد که قرار بود وارد مسجد شیعیان شده و بزرگترها را از کودکان جدا کنند و سپس بزرگترها بکشند و اگر با نیروهای امنیتی رو در رو نشوند به راه خود ادامه می‌دهند و به مسجد دیگری می‌روند و به کلیسا حمله می‌کنند.

 

اف بی آی شیکاگو گفت: ماموران در شیکاگو چندین سلاح گرم از جمله یک تفنگ رمینگتون، شمشیر، چاقو، یک تیر و کمان و چندین پرچم داعش و چندین دستگاه الکترونیکی را از خانه این نوجوان ۱۵ ساله کشف و ضبط کردند.

 

طب بازرسی از خانه پیلکی در ماه فوریه، بازرسان سه بمب دست ساز را در اتاق خواب وی و دو پرچم داعش را پیدا کردند.

 

انتهای پیام

 

منبع: شبستان