طواف کعبه در فضای متاورس

کعبه متاورس
0

Views: 4

متاورس از حوزه‌های جدید فضای رمز ارزها است که این روزها سر و صدای زیادی در فضای مجازی ایجاد کرده است. دلیل اصلی اهمیت ویژه بزرگان فناوری و مالی دنیا به این حوزه کاربردهای منحصر به فرد آن است. متاورس می تواند در تمام حوزه‌ها (مثل گردشگری، زیارت، مسافرت، خرید و فروش ملک و خانه و اجناس، کنفرانس کاری و درسی و …) به خوبی فرصت سرمایه گذاری ایجاد کند. عربستان اخیرا با ایجاد فضای کعبه در متاورس شروع به فعالیت خود در این حوزه کرده است.

 

سایت خبری the new arab هفته گذشته اعلام کرد که کشور عربستان با ایجاد یک طرح جدید سعی کرده است این امکان را به مسلمانان جهان بدهد. امکانی که بتوانند در فضای متاورس و در خانه خود خانه خدا را ببیند. به حجرالاسود را لمس کنند و در فضای مسجدالحرمین قدم بزنند. عبدالرحمان السدیس رئیس کمیته مدیریت این مساجد پیشتر اعلام کرده بود سعی بر این بوده که علاوه بر حس شنوایی و دیداری، حس لامسه و بویایی افراد نیز درگیر شود. تا با کیفیت بسیار بهتری موقعیت خود را تشخیص دهند. اما در حال حاضر افراد می‌توانند فضای کعبه را ببیند و صداهای رمزنگاری شده را بشنود.

قابلیت های متاورس

در هر صورت نکته جالب توجه آن است که دنیا به شدت در حال تغییر است و متاورس می‌تواند در بسیاری از جنبه‌های زندگی که حتی فکرش را نمی‌کنید شما را جذب خود کند. مثلاً تصور اینکه شما در رختخواب خود باشید ولی با همان لباس و در همان زمان و مکان در جلسه شرکت یا کلاس دانشگاه حضور یابید. شاید این سوال مطرح شود که در حال حاضر برنامه های زیادی مثل شاد و اسکایپ و غیره نیز این کار را می‌کنند. اما نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که شما فارغ از بعد زمان و مکان دقیقاً در فضا و مکان دلخواه خود حضور می یابید و آن را درک و حس می کنید. مثلاً در کلاس مجازی نمی توانید دمای اتاقی که استاد شما در حال تدریس است درک کنید. و گرد و خاکی که در فضای اتاق است را بو کنید ولی در فضای متاورس این اتفاق می‌افتد.

هدف از ذکر تمام مطالب مذکور این بود که شما را با اهمیت باورنکردنی متاورس آشنا کنیم فضایی که بزرگترین ابر رسانه جهانی فیسبوک نام خود را به آن تغییر داده است و دیگر شرکت‌های بزرگ دنیا نیز به دنبال راهی برای ورود به دنیای متاورس هستند بنابراین این فرصت می‌تواند برای سیاستمداران کشور و حرف فرد به تنهایی فوق العاده باشد و ظرفیت‌های این تکنولوژی بی نظیر نهایت استفاده شود.

 

انتهای پیام

 

منبع: https://www.eghtesadonline.com