عادی سازی روابط با اسرائیل برای همه ما خوب است!

عربستان:

0

Views: 3

 

فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنانی گفت که عادی سازی روابط با اسرائیل، رژیم صهیونیستی نه تنها برای این رژیم بلکه برای همه در منطقه مهم و خوب است.

فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان در گفتگو با خبرگزاری آلمان، توافقنامه‌های عادی‌سازی روابط منعقد شده میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی را یک تحول بسیار مثبت خواند

 

وی عنوان کرد: ما حتی پیش از امضای توافقنامه ابراهیم امیدوار بودیم که حرکت جدیدی در منطقه به سمت صلح و به سمت وضعیت بهتر آغاز شود. اما همیشه مهم است که فراموش نکنیم مشکل اصلی مشکل فلسطینی‌ها است.

 

وزیر امور خارجه عربستان در ادامه بر لزوم یافتن راهی برای کشاندن فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها به پای میز مذاکره تاکید کرد و افزود: باید دو طرف بر سر میز مذاکرات حاضر شوند تا بتوانیم درباره راه حل دو کشور صحبت کنیم و به یک صلح پایدار دست یابیم.

 

وی تاکید کرد: ما معتقدیم عادی سازی کامل روابط با اسرائیل در منطقه نه تنها برای اسرائیل مهم یا خوب است، بلکه برای همه ما نیز مهم و خوب است. چرا که این اتفاق می‌تواند به نفع همه کشورهای ما در سطوح اقتصادی اجتماعی و امنیتی باشد.

 

فیصل بن فرحان همچنین تصریح کرد: بدون یافتن راه حلی برای مشکل فلسطین همه‌چیز شکننده خواهد بود و در صورت تشدید تنش، شکست توافق های صلح آسان خواهد بود.

 

وی بیان کرد: وضعیت در اراضی فلسطین دشوار است بنابراین اولویت اکنون باید احیای روند صلح باشد.

 

انتهای پیام

منبع: مطالعات تخصصی عربستان سعودی