عربستان انفجار مسجد شیعیان پاکستان را محکوم کرد

0

Views: 3

 

دولت عربستان ضمن محکومیت شدید انفجار تروریستی اخیر در یکی از مساجد شیعیان در شمال غرب پاکستان، بر پشتیبانی خود از این کشور تاکید کرد.

راشاتودی عربی: دولت عربستان ضمن محکومیت شدید انفجار تروریستی اخیر در یکی از مساجد شیعیان در شمال غرب پاکستان، بر پشتیبانی خود از این کشور تاکید کرد.

وزارت امور خارجه عربستان سعودی شامگاه روز گذشته (جمعه) با صدور بیانیه‌ای، انفجار انتحاری ظهر جمعه در یکی از مساجد شیعیان در شهر پیشاور در شمال غرب پاکستان را که بیش از ۲۵۰ کشته و زخمی بر جای گذاشت را به شدت محکوم و تقبیح کرد.

 

این وزارتخانه در بیانیه خود ضمن تاکید بر موضع عربستان در مخالفت با حمله به اماکن عبادت، ارعاب افراد بی آزار و ریختن خون بی گناهان خاطرنشان کرد که این کشور از پاکستان در برابر همه انواع خشونت و افراط گرایی و تروریسم پشتیبانی می کند.

 

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس) وزارت خارجه این کشور همچنین به خانواده قربانیان انفجار انتحاری پیشاور و دولت و مردم پاکستان تسلیت گفته و برای زخمی‌های این حمله تروریستی نیز آرزوی شفای عاجل کرد.

 

گفتنی است که شهر پیشاور دیروز، ظهر جمعه شاهد وقوع انفجار انتحاری در یکی از مساجد شیعیان هنگام حضور نمازگزاران برای اقامه نماز جمعه بود. در نتیجه این انفجار بیش از ۵۵ نفر جان خود را از دست دادند و نزدیک به ۲۰۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.

 

انتهای پیام

منبع: مطالعات تخصصی عربستان سعودی