عرفان اوشو با چاشنی بی‌حرمتی به پدر و مادر

0

Views: 51

 

اوشو می گوید: همیشه در زندگی به شما گفته شده است که به حرف بزرگترها، به حرف پدر و مادر گوش بدهید ولی تا به حال کسی به شما نگفته است که به ندای قلب و دل خودتان گوش بدهید.

به گزارش فاران نیوز، هرچه در میان مباحث مکتوب فرقه منحرف و عرفان بدلی و جعلی اوشو بیشتر سیر کنیم به مطالب سطحی و سبک اوشو، انحراف، سخیف و بی مبنا بودن گفته های او بیشتر پی می بریم.

اوشو که خود را انسانی متمایز و فرهیخته می داند به مبحثی که به هیچ عنوان قابل استناد و پیمایش نیست به عنوان راه هدایت و سعادت اشاره نموده و از مقلدان و پیروان خود می خواهد فقط به ندای درون و صدای قلبشان توجه کنند.

او می گوید: همیشه در زندگی به شما گفته شده است که به حرف بزرگترها، به حرف پدر و مادر گوش بدهید ولی تا به حال کسی به شما نگفته است که به ندای قلب و دل خودتان گوش بدهید! در واقع آنچه از صدای واقعیتان به گوش می رسد فقط ناله ضعیفی است که در لابلای صداهای اطرافیانتان گم شده است. برای شنیدن صدای خودتان باید اول از شر این صدای مزاحم خلاص شوید! در این دنیا مردمی که در سعادت و رحمت زندگی کردند کسانی بودند که به صدای واقعی درونشان توجه کردند و با این صدا حرف زدند!

این مدعی عرفان و معنویت به صراحت صدای پدر و مادر را برای انسان صدای مزاحم میداند و توصیه می کند که باید از شر صدای پدر و مادرتان خلاص شوید تا به معنویت برسید!

در صورتی که دین مبین اسلام یکی از مهم ترین اعمال برای طی طریق و رشد و سعادت انسان را در توجه و احترام به والدین قرار داده است. آیات قرآن و روایات فراوان و همچنین سیره ائمه معصومین و انبیاء الهی همه بیانگر اهمیت جایگاه پدر و مادر است.

در زندگی اوشو آنچه عیان است و خود او هم معترف است این است که وی فراری از پدر و مادر بوده و بی نوعی بی پدر و مادر بزرگ شده است! عجیب نیست که این مدعی دروغین دیگران را ترغیب می کند که به صحبت های والدین خود توجه نکنید.

انتهای پیام

منبع: رهپویان هدایت