عضویت یک روحانی شیعی در کمیسیون بین المللی واتیکان

0

Views: 8

 

روحانی شیعی، رئیس مرگز گفت‌ و گوی ادیان و فرهنگ‌ ها در لبنان، حکم رسمی دولت واتیکان را برای عضویت در کمیسیون بین المللی پاپی مسیحی و اسلامی و نمایندگی جامعه شریف شیعیان در واتیکان دریافت کرد.

حجت الاسلام و المسلمین «سید علی السید قاسم» رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ ها در لبنان، طی مراسمی حکم رسمی دولت واتیکان را برای عضویت در کمیسیون بین المللی پاپی مسیحی و اسلامی و نمایندگی جامعه شریف شیعیان در واتیکان را دریافت کرد.

 

این مراسم در حضور منوسینور جوزف اسپیتری، نماینده پاپ فرانسیس، سفیر پاپ در لبنان و شخصیت‌های رسمی و اندیشمندان نیز واتیکان و لبنان برگزار شد.

 

مرکز گفت و گوی ادیان و فرهنگ ها در لبنان با صدور پیامی از حاضران در این مراسم که نام آنها را در ادامه آورده است قدردانی کرد.

 

از جمله حاضران در این مراسم، خوان آنجل آیوسو گویچوت، وزیر تمدن ها و ادیان نزد سریر مقدس، اسقف ماتیاس چارلز مراد، رئیس کمیته اسقفی برای گفت و گوی اسلام و مسیحیت در لبنان، کشیش استفانو شیکین، رئیس آکادمی جهانی علمایی مریمی واتیکان در لبنان، شیخ نادر العقاد، نماینده الازهر رئیس کمیته پاپی جهانی اسلامی مسیحی و رئیس و اعضای مرکز ماریان برای گفت و گوی ادیان در لبنان بودند.

 

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری اهل بیت