آشکارسازی فعالیت آموزشی فرقه ضاله بهائیت در زامبیا

0

Views: 5

 

سرویس جهانی خبری #بهائیت (BWNS) جمعه ۲۴ آذر با انتشار گزارشی با عنوان: «مدرسه بین‌المللی بنانی: ۳۰ سال توانمندسازی زنان برای پیشرفت اجتماعی» به آشکارسازی بخشی از فعالیت‌های بهائیت در کشور زامبیا پرداخت.

به گزارش فاران نیوز، سرویس جهانی خبری بهائیت (BWNS) جمعه ۲۴ آذر با انتشار گزارشی با عنوان: «مدرسه بین‌المللی بنانی: ۳۰ سال توانمندسازی زنان برای پیشرفت اجتماعی» به آشکارسازی بخشی از فعالیت‌های بهائیت در کشور زامبیا پرداخت.

مدرسه بنانی در سال ۱۹۹۳ م توسط ویلیام ماسِتلها، از اعضاء کلیسای انگلیکن آفریقای جنوبی که در سال ۱۹۵۴ م به فرقه ضاله بهائیت گروید ساخته شد. هدف وی از ساخت این مدرسه تبلیغ آموزه‌های این فرقه و به جهت تأثیرگذاری مؤثر بر دختران زامبیائی بود.

مارگارت لنگوه، یکی از اعضای مجمع روحانی ملی بهائی در زامبیا، هدف اصلی مدرسه را اینگونه بیان می‌کند: «مدرسه بنانی در تلاش است تا عقل و شخصیت زنان جوان را توسعه دهد و آرزوی آنها را برای کمک به جوامع خود در کل کشور پرورش دهد».

برنامه هائی که تشکیلات بهائی در قالب های آموزشی، خدماتی و بهداشتی برای کشورهای فقیری مانند زامبیا اجرا می کند تبلیغ سیستماتیک فرقه در این مناطق است که به علت ناتوانی کشورهای مذکور در ارائه خدمات اجتماعی مطلوب به شهروندانشان مورد استقبال قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

منبع: بهائیت شناسی