مرکز اسلامی تایلند با قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان مخالفت کرد

0

Views: 3

مرکز اسلامی تایلند با صدور بیانیه‌ای نسبت به ارائه لایحه قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان در مجلس این کشور واکنش نشان داد.

به گزارش فاران نیوز، با توجه به تلاش‌های فعالان ازدواج همجنسگرایان و حمایت‌های دولت جدید تایلند، لایحه قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان به مجلس این کشور راه یافت.

مرکز اسلامی تایلند با انتشار بیانیه‌ای مخالفت شدید خود را با این طرح و تصویب آن اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: با توجه به اینکه جامعه مسلمان بخشی از کشور تایلند هستند و ازدواج در اسلام صرفاً به پیوند زن و مرد اطلاق شده و هر پیوند دیگری از نظر اسلام ممنوع است، تصویب چنین قوانینی بدون در نظر گرفتن فرهنگ و عقاید پیروان ادیان دیگر، این جوامع را نیز به خطر می‌اندازد.

فعالان حمایت از حقوق همنجسگرایان سال‌هاست که خواهان اصلاح قانون برای دادن حقوق برابر پیوند زناشویی به ازدواج همجنسگرایان هستند ولی تمامی تلاش‌ها نافرجام مانده است و بسیاری از مزایا و حقوق پیوند زناشویی مانند دریافت حقوق بازنشستگی همسر، معافیت مالیاتی، شکایت و تعقیب قانونی همسر، دریافت تابعیت و اقامت و … شامل ازدواج همجنسگرایی نمی‌شود.

یادآوری می‌شود؛ واتیکان روز دوشنبه، ۲۷ آذر، در حکمی تاریخی که توسط پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان تصویب شد، اعلام کرد که کشیش‌های کاتولیک رمی می‌توانند برای زوج‌های همجنس‌گرا طلب برکت کنند.

سندی از دفتر آموزه‌های واتیکان، که عملاً اعلامیه‌ای را که همین نهاد در سال ۲۰۲۱ صادر کرده بود؛ تغییر داد و گفت که چنین برکاتی به موقعیت‌های غیرمعمولی مشروعیت نمی‌بخشد، بلکه نشانه‌ای است که خداوند همه را مشمول برکت می‌کند. در این سند تأکید شده که این به هیچ وجه نباید با ازدواج مقدس زن و مرد اشتباه گرفته شود.

دلایل حرمت همجنسگرایی در اسلام

خداوند طبیعت انسان و سایر حیوانات را به‌گونه‌ای آفرید که مرد و زن و نر و ماده مکمل یکدیگر بوده و در کنار هم به آرامش دست می‌یابند. خداوند در قرآن پیرامون انسان می‌فرماید: ««وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّهً وَ رَحْمَهً إِنَّ فی‏ ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُون‏: و از نشانه‏‌هاى او این که همسرانى از جنس خودتان براى شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و در میانتان مودّت و رحمت قرار داد در این نشانه‌‏هایى است براى گروهى که می‌اندیشند»(روم/ ۲۱)

و در مورد موجودات دیگر نیز که از این نظم طبیعی پیروی می‌کنند، می‌فرماید: «وَ مِنْ کُلِّ شَیْ‏ءٍ خَلَقْنا زَوْجَیْنِ لَعَلَّکُمْ تَذَکَّرُون: و از هر چیز دو جفت آفریدیم، شاید متذکّر شوید.»(ذاریات/ ۴۹)

گفتنی است در میان حیوانات نیز همجنس‌گرایی رواج نداشته، بلکه هر کدام به جفتشان اکتفاء می‌کنند و این از غرایزی است که خداوند در موجودات قرار داده است. بدیهی است که هرگونه رفتاری که خلاف این نظم طبیعی و خدادادی باشد، تجاوز از حدود الهی به شمار خواهد آمد.

به هر حال، شک نیست که انحراف جنسى از خطرناکترین انحرافاتى است که ممکن است در جوامع انسانى پیدا شود؛ چرا که سایه شوم خود را بر همه مسائل اخلاقى مى افکند، و انسان را به انحراف عاطفى مى کشاند.

انتهای پیام

منبع: ردنا