مفتی سعودی: عمل جراحی زیبایی را حرام است

مفتی سعودی
0

Views: 5

عبدالله ارمنیه، مفتی سعودی و یکی از مفتی‌های سرشناس و عضو هیئت کبار علمای سعودی، روز جمعه در برنامه‌ای تلویزیونی در پاسخ به پرسشی راجع به انجام عمل زیبایی گفت: این پدیده که متاسفانه در میان زنان عربستانی رواج یافته از افعال شیطانی است. چرا که شیطان است که به بندگان خدا دستور می‌دهد در خلقت خدا دست ببرند. او در همین راستا نسبت به تغییر خلقت خداوند بدون دلیل یا ضرورت هشدار داد.

این مفتی سعودی درباره موارد مجاز برای انجام اینگونه جراحی‌ها بیان کرد: حکم شرعی در رابطه با عمل‌های جراحی زیبایی فقط در مواردی مجاز است که این عمل برای برطرف کردن مشکلات ایجاد شده در چهره بر اثر تصادف و حوادث اینچنینی انجام گیرد.

عربستان بالاترین آمار عمل زیبایی در میان کشورهای عربی دارد. عمل‌های زیبایی در این کشور به قدری گسترش یافته که در هفته گذشته ۴۰ شتر به دلیل بوتاکس و دیگر اعمال جراحی مشابه از شرکت در مسابقه زیباترین شتر عربستان بازماندند.

برخلاف بسیاری از کشورها که داوطلبان این اعمال جراحی را عمدتا زنان تشکیل می‌دهند، در عربستان مردان نیز در رقابتی تنگاتنگ با زنان قرار دارند. الخلیج اونلاین در آگوست گذشته در گزارشی در این رابطه آورده بود که آمار نشان می‌دهد که ۵۸ درصد از مردان عربستانی در حال بررسی جراحی‌های پلاستیک مختلف بر روی خود هستند.

چنین فتواهایی در حالی صادر می‌شود که در برنامه‌هایی همچون فستیوال‌های ریاض و جده احکام صریح دین مورد بی‌اعتنایی قرار می‌گیرد. تا کنون مفتیان هیئت کبار علمای سعودی از اظهار نظر درباره آن کاملا خودداری کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع: اعتماد آنلاین