نفی معاد در عرفان های کاذب

0

Views: 12

 

با اندک توجهی به معارف اهل بیت علیهم السلام ویژگی ها و جایگاه کسانی که باور به تناسخ دارند آشکار می شود. امام رضا علیه السلام فرمودند: کسی که تناسخ را بپذیرد و به ان عقیده داشته باشد به خدای تعالی کافر شده و بهشت و دوزخ را غیر واقعی و دروغ تلقی نموده است.

به گزارش فاران نیوز، در عرفان های کاذب، بهشت و جهنم انکار می شود و به جای حیات اخروی که همه پیام آوران الهی بر آن تکیه کرده اند و قران کریم نیز تاکید بر آن دارد، مفهومی به نام (تناسخ) جایگزین شده است! تناسخ یعنی وارد شدن روح فرد مرده به کالبد کودک تازه متولد شده و یا به جسم دیگر موجودات، حتی اشیای بی جان! پال توییچل (بنیان گذار اکنکار) می گوید: (هنگامی که مرگ بدن جسمانی فرا می رسد، روح معمولا تا حد این کالبد(اثیری) عقب می کشد… و در انتظار می ماند تا وارد بدن جسمانی دیگری شده و تناسخ دیگری در روی زمین داشته باشد. و این در صورتی است که روح ملزم به بازگشت باشد. آن گاه او یک طفل تازه متولد را پیدا کرده و اگر تمام شرایط دقیقا درست باشد، وارد آن جسم فیزیکی کوچک می شود تا شروع به طی کردن دوره ای دیگر در زمین کند)! (اِکنکار کلید جهان های اسرار، پال توییچل) او در جای دیگر می گوید: (999 چرخه تجسم و حلول تناسخ در کره زمین وجود دارد… )! (واژه نامه اکنکار، پال توییچل)

با اندک توجهی به معارف اهل بیت علیهم السلام ویژگی ها و جایگاه کسانی که باور به تناسخ دارند آشکار می شود. امام رضا علیه السلام فرمودند: کسی که تناسخ را بپذیرد و به ان عقیده داشته باشد به خدای تعالی کافر شده و بهشت و دوزخ را غیر واقعی و دروغ تلقی نموده است.(الفصول المهمه فی اصول الایمه، شیخ حر عاملی، ج 3) امام صادق علیه السلام فرمودند: معتقدان به تناسخ، برنامه دین را پشت سر انداخته و گمراهی ها را در برابر خود آراسته اند و در شهوات غوطه ورند… گویند نه بهشتی است نه دوزخی… قیامت برای آنان این گونه است که روح از کالبدش براید و به کالبد دیگر درآید!

خداوند متعال در قران کریم می فرماید: حتّی اذا جاء احدهم الموت قال ربّ ارجعون لعلّی اعمل صالحا فیما ترکت کلّا انّها کلمه هو قایلها… (مومنون، 99 ـ100) وقتی که مرگ یکی از آنان (تبهکاران ) فرا رسد، گوید: خداوندا بار دیگر مرا به این جهان بازگردان تا اعمال نیک به جا اورم و گذشته را جبران کنم (در پاسخ به او گفته می شود) نه! هرگز (راه بازگشتی نیست) این (فقط) سخنی است که او می گوید…

انتهای پیام

منبع: رهپویان هدایت