نمونه بارزی از ادعای واهی استجابت دعا

0

Views: 10

 

شاید بتوان اینگونه گفت که دعا و نیایش در دنیای امروز مانند آب برای انسان تشنه است. دنیایی که مملو از فشارهای روحی و روانی تبعیض های فراوان ظهور و بروز شهوات متعدد از قدرت طلبی و شهوات مادیات و جنسی و… است.

به گزارش فاران نیوز، شاید بتوان اینگونه گفت که دعا و نیایش در دنیای امروز مانند آب برای انسان تشنه است. دنیایی که مملو از فشارهای روحی و روانی تبعیض های فراوان ظهور و بروز شهوات متعدد از قدرت طلبی و شهوات مادیات و جنسی و… است. در این دنیا دعا و توجه به معبود بی همتا نقش به‌سزایی در آرامش انسان دارد.

 

طبق فرموده قرآن کریم انسان هنگام دعا کردن به یاد خدا بوده و خداوند نیز به یاد او است. خداوند در قرآن می فرماید: «فاذکرونی اذکرکم» (بقره ۱۵۲). پس مرا یاد کنید تا شما را یاد کنم.

از امام علی (ع) روایت شده است: «احب الاعمال الی الله تعالی فی الارض الدعا، محبوبترین کارها به سوی خدا در همه روی زمین دعا است.»

 

نفس دعا کردن و تضرع به درگاه الهی یک حرکت هوشمندانه و عالی است که مورد تاکید انبیا الهی و اولیای خداوند است. دین مبین اسلام سفارش و توصیه های فراوانی را در قرآن کریم و در روایات صادرشده از ائمه هدی (ع) درباره دعا و درخواست از خداوند کرده است.

 

این اتفاق به نوعی در دیگر ادیان همچون مسیحیت و یهود نیز البته با انحراف فراوان وجود دارد. نکته ای که در این نوشتار به آن اشاره خواهد شد در ادعای مبلغان مسیحیت تبشیری و مسیحیان صهیونیست درباره دعا نهفته است.

کشیشان این فرقه و مبلغان مسیحیت که در آلودگی، فساد و گناه غرق هستند مکرر از مستجاب الدعوه بودن خویش سخن گفته‌اند. اگر فرصت بررسی بخشی از ادعاهای آنان باشد می توان به بیش از ۱۰۰ ویدئو از کشیشان خودخوانده مسیحیت صهیونیست فقط در آمریکا اشاره نمود. این افراد مغرور و پر ادعا به صراحت در برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی خود از اینکه توان شفا دادن بیماران را دارند، دعایشان مستجاب می شود و خداوندِ پدر به آنها نگاه ویژه ای دارد و…می گویند و بسیاری را به این وسیله جذب فرقه پروتستانی می‌نمایند.

 

در همین وبلاگ و کانال تلگرامی آن مواردی از ادعاهای واهی کشیشان تبشیری وجود دارد که ادعا کرده اند مرده زنده کرده اند مریضی های لاعلاج را شفا داده اند و هرگاه دست به دعا بردارند کن فیکون می‌شود. برای مشاهده این مستندات می‌توانید سابقه کانال و وبلاگ را جستجو نمایید.

جذب به فرقه صهیونیستی با دعا کردن

اما حال تصویری از ۱۲ راهبه مسیحی در یکی از شهرهای آمریکا منتشر شده است که همگی ادعا کرده اند برای بیماری کرونا دعا می کنند و آنها را شفا می دهند. این راهبه ها بسیاری را در این بین به این طریق به سمت و سوی آیین خود کشیده اند. جالب این است که حال بعد از گذشت مدتی از ادعای شفا و دعا، تمامی آنها بر اثر کرونا از دنیا رفته اند. در واقع همان مرگی که ادعا داشتند می توانند با دعا از آن جلوگیری کنند، خود آنان را گرفتار نمود و به زندگی آنها خاتمه داد.

 

آنچه که نباید از آن غافل بود این نکته است که این افراد به نوعی ادعای برتر بودن و مستجاب شدن همه ادعاهای خود را دارند و در برنامه ها به گونه ای سخن می گویند که فرد احساس می کند همین که به فرقه های مسیحیت صهیونیست تمایل پیدا کند درهای آسمان به روی او گشوده شده و دعایش مستجاب می گردد.

 

این نشان از عدم توجه به تقیدات دینی و فریب مخاطبان توسط کشیشان پروتستانی است وگرنه نیازی به این حجم از دروغگویی نیست.

 

انتهای پیام

منبع؛ انجمن رهپویان هدایت