پاپ، رابطه جنسی خارج از ازدواج را بزرگترین گناه نمیداند

پاپ فرانسیس
0

Views: 60

 پاپ فرانسیس، رهبر کلیسای کاتولیک گفته است رابطه جنسی خارج از ازدواج بزرگترین گناه نیست.

پاپ در روز دوشنبه ششم دسامبر در پرواز بازگشت از یونان به ایتالیا، در جلسه پرسش و پاسخ به خبرنگاران گفت: گناهان غرایز جسمی بزرگترین گناهان نیستند. در عوض، غرور و نفرت از بزرگترین گناهان است.

از پاپ همچنین در مورد استعفای میشل اوپتی، اسقف اعظم پاریس، سوال شد که پیشتر در ماه جاری پس از اینکه مجله فرانسوی مدعی شد که او با زنی رابطه دارد، درخواست کناره گیری کرد.

بنا بر عرف و سنت، اسقف‌های اعظم و اعضای بلندپایه کلیسای کاتولیک دنباله‌رو تجرد مذهبی هستند، به این معنا که از رابطه جنسی پرهیز می نمایند.

اسقف اعظم این رابطه را تکذیب کرد و گفت: من شرایطی را که کسی بارها با من در تماس بود خوب مدیریت نکردم.
پاپ که استعفای اسقف اعظم را پذیرفت، بیان کرد: این ضعف و کاستی او بود. ضعف در برابر فرمان ششم، اما محض و مطلق نبود.

پاپ: ما همه گناهکار هستیم

در فرمان ششم آمده است که نباید مرتکب زنا شوید. این فرمان در مورد کسانی صادق است که رابطه جنسی خارج از ازدواج دارند. اما پاپ اشاره کرده است در مورد کشیش‌هایی که مجرد نمی‌مانند هم می‌تواند صدق کند.

پاپ در طول پرواز با بیان اینکه اسقف اعظم را به دلیل شایعه عزل کرده است، افزود: ما همه گناهکار هستیم. وقتی شایعه بزرگ می‌شود و بزرگ می‌شود و خوشنامی کسی را از بین می‌برد، نمی‌تواند آن را مدیریت کند. این بی‌عدالتی است. به همین دلیل است که استعفای اوپتی را پذیرفتم، نه به خاطر حقیقت بلکه به خاطر تزویر.

پاپ در دیدارش از یونان، جوانان را تشویق کرد که فریفته وسوسه‌های مصرف گرایانه امروز نشوند.

وی تشریح کرد: وسوسه‌های امروز می‌خواهند شما را فریفته پیام های مکرر و گمراه کننده ای کنند که روی دستاوردهای راحت و بی زحمت، نیازهای کاذب، مصرف گرایی، تب و تاب تناسب جسمی و سرگرمی به هر قیمتی متمرکز اند. تمام اینها مثل آتش‌بازی اند لحظه‌ای شعله می کشند اما بعد در هوا دود می شوند.

انتهای پیام

منبع: ایندیپندنت فارسی