پاپ کشتار غیرنظامیان بوچا را محکوم کرد

0 42

Visits: 1

 

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان در حالی که پرچم اوکراین را به دست داشت، کشتار غیرنظامیان را در شهر بوچا محکوم کرد و آن را ظالمانه خواند.

به به گزارش فاران نیوز، پاپ فرانسیس روز چهارشنبه در حالی که پرچم اوکراین را در دست داشت، کشتار غیرنظامیان در شهر بوچارا محکوم کرد و آن را ظالمانه خواند.

رهبر کاتولیک‌های جهان در پایان جلسه نیایش هفتگی خود عنوان کرد: اخبار اخیر از جنگ اوکراین به جای اینکه آرامش و امید بیاورد، فجایع جدیدی مانند کشتار بوچا را به همراه داشت.

پاپ فرانسیس همچنین بیان کرد: ظلمی که به طور فزاینده ای وحشتناک است، حتی علیه غیر نظامیان، زنان و کودکان بی دفاع. آنها قربانیانی هستند که خون بی گناه شان تا بهشت فریاد می‌زند و التماس می کند: این جنگ را متوقف کنید.

رهبر کاتولیک های جهان از شهر بوچان با عنوان شهید یاد کرد.

وی در حالی که پرچم اوکراین را به دست گرفته بود گفت: دیروز این پرچم را از بوچا برای من آورده‌اند. این پرچم تیره و لکه دار بود و نوشته هایی روی آن مشاهده می شد.

 

همزمان با اعلام مقامات اوکراینی در ۱۴ فروردین (۳ آوریل) مبنی بر آزادسازی تمامی مناطق پایتخت از کنترل نیروهای روسیه، انتشار تصاویر دلخراش از اجساد غیرنظامیان در خیابان‌ های شهر بوچا جهان را در بهت فرو برد. رسانه‌های غربی نیز با انتشار تصاویری از شهر بوچا در نزدیکی کی‌یف مدعی شدند نیروهای روسیه هنگام خروج از اطراف پایتخت اوکراین غیرنظامیان را هدف گلوله قرار داده اند.

 

در مقابل، کرملین روز سه شنبه اعلام کرد که ادعاهای غرب مبنی بر اعدام غیرنظامیان بوچا توسط نیروهای روسیه و اینکه مرتکب جنایات جنگی شده‌ اند، ساختگی بوده و با هدف بدنام کردن ارتش روسیه طراحی است.

 

انتهای پیام